Утримувати плацдарм на Херсонщині – для ворога питання не військове, а військово-політичне

15:09

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Російські окупанти на правобережній Херсонщині, незважаючи на успішні удари ЗСУ по мостах через Дніпро, продовжать боротьбу за захоплену територію.

Такий прогноз озвучив 24 каналу військовий експерт Костянтин Машовець. Проце повідомляє інформаційне агенство УНІАН.

За даними експерта, днями на правий берег було доставлено великий конвой з предметами матеріально-технічного забезпечення – паливом, боєприпасами, запчастинами до техніки й продовольством. При цьому експерт нагадав, що російське командування покинуло правий берег, розуміючи, що комунікацію через удари ЗСУ в один момент може бути ускладнено. Так само, як і постачання матеріально-технічного забезпечення.

“Однак, на мою думку, незважаючи на це, командування військ противника буде за всяку ціну утримувати плацдарм, адже це питання не військове, а військово-політичне”, – вважає Машовець, додаючи, що там знаходиться до 23 ворожих БТГ.

Нещодавно на правобережному плацдармі з’явилися підрозділи східного військового округу РФ. “Основу цього угруповання складають дві найбільш боєздатних армії цього округу – 35 і 5. У той же час підрозділи 35-ї армії вже з’явилися на плацдармі, помінявши потріскані БТРи 49-ї армії південного військового округу”, – зазначив експерт.

За словами Машовця, за умови пошкоджених мостів через Дніпро поставки ресурсів для ворога можливі за допомогою поромів або інших плавзасобів, але це займає більше часу.

“Більше того, якщо, наприклад, оперують такими підрозділами, як посилений батальйон, батальйонно-тактична група, то це дуже незручно, оскільки потрібні такі комунікації, які дозволяють швидко перекидати на плацдарм війська, маневрувати”, – додав Машовець.

Раніше британська розвідка повідомляла, що російські окупанти не можуть використовувати два основних автомобільних мости для постачання угруповання на західному березі Дніпра в Херсонській області. В результаті всі поставки для війська РФ розміром кілька тисяч залежатимуть від двох понтонних поромних переправ.

У свою чергу американські аналітики прогнозують, що РФ, ймовірно, втратить здатність захищатися від будь-яких контратак на Херсонщині.