Уряд запускає грантові програми для ветеранів у межах єРобота

12:22

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Ветерани та члени їхніх родин зможуть отримати гранти на запуск власної справи в будь-якій сфері.

Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль, пише Урядовий портал.

Кабінет Міністрів України ухвалив постанову про розширення програми безповоротних грантів єРобота, яка включатиме окремі напрями саме для ветеранського бізнесу.

«Завдяки програмі єРобота вже створені більше 3,5 тисячі нових бізнесів. Ми очікуємо, що в наступні роки урядові безповоротні гранти дозволять створити тисячі нових ветеранських бізнесів у різних галузях та куточках нашої країни», — відзначив Денис Шмигаль.

Перший напрямок передбачає грант для ветерана в розмірі 250 тисяч гривень на власний бізнес за умови створення в цьому бізнесі щонайменше одного робочого місця.

Другий напрямок — 500 тисяч гривень гранту, який може отримати член родини учасника бойових дій, за умови створення в новому бізнесі щонайменше двох робочих місць. Співфінансування за цією програмою: 70% вносить держава, 30% мають бути власні кошти нового підприємця.

Третій напрямок — 1 млн гривень гранта, який може отримати учасник бойових дій, якщо він до цього вже був підприємцем та не менш ніж 3 роки був зареєстрований як ФОП. За словами Прем’єр-міністра, головна умова для цього гранта — створити від 4 робочих місць, з яких щонайменше два передбачені для ветеранів або осіб з інвалідністю внаслідок війни. Тут так само, як і в другій програмі, співфінансування буде 70% на 30%.

«Всі заявки на гранти прийматимуться через Дію. Все буде просто, зрозуміло та зручно», — підкреслив глава уряду.

Шмигаль відзначив, що економічні можливості для ветеранів — одне з основних рамкових завдань уряду у сфері ветеранської політики. Окрім грантових програм, до цього блоку також входить перекваліфікація та навчання ветеранів.