Уроки минулої війни. Історик Наталя Сугацька – нова гостя у циклі зустрічей “Ірина Гудим запрошує…”

21:26

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

У Миколаївській обласної універсальній науковій бібліотеці проходить цикл зустрічей з цікавими творчими миколаївцями, ведучою яких є видавчиня Ірина Гудим. 23 травня відбулася вже третя подія із цього циклу: гостею невеличкого “салону” стала історикиня Наталя Сугацька.

Пані Наталя – завідувачка кафедри гуманітарних дисциплін Миколаївського навчально-наукового інституту права Національного університету «Одеська юридична академія», авторка книг, дослідниця. Коло її наукових інтересів – події Другої світової війни на півдні України, масові вбивства фашистами євреїв та ромів на Миколаївщині, Праведники народів світу. Значна частина робіт написана у співавторстві з іншим відомим миколаївським дослідником Голокосту Володимиром Щукіним. 

Камерний, майже домашній формат бесіди спонукав присутніх до роздумів про уроки історії у світлі нових трагічних подій: щоб “чорні сторінки” не повторилися – нам всім варто насамперед залишатися людьми.

Незмінна ведуча проекту розповіла кореспондентові “ВН”, що любить запрошувати на розмову маловідомих широкому колу миколаївців, які є, тим не менш, провідними фахівцями своєї справи та цікавими співбесідниками. Першими героями зустрічей стали автори книг, які побачили світ у “Видавництві Ірини Гудим”, однак коло запрошених буде розширюватись. “У нас в місті є розпіарені герої, є люди, яких призначили героями. А є непомітні трударі, на яких тримається і наука, і культура, і винахідництво. Про таку людину можуть знати рідні, сусіди, учні, якщо це педагог, пацієнти, якщо це лікар. Мені хочеться їх розговорити, щоб вони розкрилися та розповіли про себе. Ідея проводити такі зустрічі належить бібліотеці, і мені цей формат дуже підійшов. Наше місто багате на чудових, дивовижних людей, які люблять його та залишають у ньому слід”, – розповіла Ірина Гудим. 

Героями перших двох бесід у форматі “Ірина Гудим запрошує…” у приміщенні обласної наукової бібліотеки стали режисер та актор Віктор Смирнов, краєзнавець та літописець Вітовщини Микола Пономаренко.

Анна Рубанська

фото автора