Унікальний експонат нашого краєзнавчого музею – требник 1646 року, надрукований у Києво-Печерській лаврі за наказом Петра Могили

13:30

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Миколаївський обласний краєзнавчий музей розповів у фейсбуці про унікальний експонат, який зберігається у нашому музеї.

Петро Могила народився у княжому роді на території сучасної Молдови, дорослішав на Західній Україні як потенційний правитель, здобув блискучу освіту — знав руську, молдовську, церковнослов’янську, польську, латинську, грецьку, є дані, що і французьку мови. Брав участь у воєнних кампаніях, скажімо, командував кавалерійським загоном у знаменитій битві з османами під Хотинською фортецею 1621 року. Однак потім кардинально змінив своє життя й із воїна та світського царевича став архімандритом Києво-Печерської лаври. А згодом — митрополитом Київським, Галицьким і всієї Руси.
Своє життя Петро Могила присвятив реформам, які визначили розвиток українського суспільства на століття вперед. Заснував Києво-Могилянську академію. Реформував церкву. Розвивав книгодрукування.
Наочне свідчення останнього — у колекції музею. Це требник, в 1646-му надрукований у Києво-Печерській лаврі за наказом Петра Могили. За легендою, саме цю книгу учні Київського колегіуму подарували гетьману Богдану Хмельницькому. Її обсяг — солідні 1583 сторінки, а обкладинка зроблена з дерева, обтягнутого шкірою.