Унікальна зустріч в стінах бібліотеки з археологом Василем Нікітіним

16:16

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

23 березня 2023 року бібліотека-філія № 21 у мікрорайоні Матвіївка черговий раз зустрічала поважних гостей. Приводом стала авторська презентація нової книги дослідника, історика, археолога Василя Івановича Нікітіна «Матвеевское поселение Ингульской катакомбной культуры на Южном Буге». Це видання викликало значний інтерес серед миколаївських краєзнавців, оскільки містить інформацію про розкопки та дослідження поселень епохи ранньої бронзи біля мікрорайону Матвіївка.

Ця унікальна монографія побачила світ завдяки багатьом небайдужим миколаївцям, перш за все – видавниці Ірині Гудим, яка доклала чимало зусиль, щоби зібрати кошти на видання.

На презентації привітали автора з виходом книги: професор, почесний краєзнавець України, голова Миколаївської обласної організації Національної спілки краєзнавців України, академік Академії соціальних наук України Олександр Тригуб та історик, а також педагог, керівник археологічної експедиції з дослідження городища «Дикий Сад» у місті Миколаєві Кирило Горбенко.

Була присутня на заході і видавниця Ірина Гудим, яка стала головним натхненником цього заходу. Як завжди, чудово та цікаво провели презентацію бібліотекарі на чолі з завідувачкою Іриною Марштупою.
З особливим піднесенням гості сприйняли виступ народного хорового колективу «Червоняночка» Матвіївського будинку культури. Патріотична композиція у їх виконанні викликала сильні емоції та додала душевності зустрічі. На завершення учасники заходу висловили щиру подяку ЗСУ за можливість писати, творити, зустрічатись, працювати.
Автор книги Василь Нікітін висловив величезну подяку жителям Матвіївки та Миколаєва за їхній внесок у видання цієї книги.
Додамо: монографія вже виставлена на сайті Інститута НАН України.

Монографія (http://www.vgosau.kiev.ua/biblioteka/monografii), пряме посилання – (http://www.vgosau.kiev.ua/load_books/Nikitin_2022.pdf).

На головному фото: Ірина Марштупа, Ірина Гудим, Василь Нікітін, Кирил Горбенко, Олександр Тригуб.