Українцям розповіли, як докупити стаж, щоб не залишитись без пенсії

19:19

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Николаев, улица, пенсионер, пенсия, бабушка, социальная защита (с) Фото - Александр Сайковский, ВН

Для призначення пенсії для досягнення пенсійного віку українець повинен мати за плечима необхідний страховий стаж. Якщо стажу не вистачає, його можна докупити. Як це зробити та що для цього потрібно знати українцям, розповідає “Пенсійний кур’єр”.

Досягти пенсійного віку задля отримання пенсії недостатньо. Кожен українець повинен мати необхідну кількість страхового стажу, що збільшується з кожним роком. Деякі громадяни, які певний період життя не працювали офіційно, можуть не добрати потрібний стаж до того моменту, коли час виходити на пенсію. Втім, проблема вирішувана.

Пенсіонер, фото з Facebook

Пенсіонер, фото з Facebook

Так, українці мають право докупити стаж для того, щоб не залишитися без пенсії або не працювати додаткові роки. Для цього потрібно сплатити єдиний соціальний внесок. Попередньо необхідно укласти договір про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Для укладення договору українцю необхідно звернутися до будь-якого територіального органу Державної податкової служби та надати:

  • заяву встановленої форми;
  • копію трудової книжки (за наявності);
  • виписку із системи персоніфікованого обліку (ОК-5);
  • копію документа, що засвідчує особу.

Важливим є момент обрання виду договору, адже від цього залежатиме сума, яку доведеться сплатити заявнику.

Можна укласти:

1. Договір про щомісячну сплату ЄСВ. Такий договір укладається не менш як на рік та передбачає сплату ЄСВ не меншого за мінімальний страховий внесок, який наразі становить 1430 грн.
2. Договір про одноразову сплату ЄСВ за минулий період. Укласти його можна за період не раніше ніж з 1 січня 2004 року. При цьому сума ЄСВ, яку доведеться сплатити, буде вдвічі більшою, ніж у першому варіанті. Це передбачено статтею 10 Закону України від 08.07.2010 № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування». Сплатити суму за весь період потрібно протягом 10 днів з моменту підписання договору.

Нагадаємо, період навчання зараховується до страхового стажу лише в разі добровільної сплати ЄСВ.