Українців дурять у супермаркетах: за що магазини зобов’язані заплатити покупцю

15:01

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

ПриватБанк, касса, супермаркет, карта, новости, MasterCard, наличные, кассир, покупатель, клиент, услуги, финансы, банк,

Українців дурять у супермаркетах. Там, де розміщені камери для зберігання речей, зобов’язують залишати свої особисті речі, при цьому заявляють, що відповідальність за їх збереження не несуть. Обидва ці твердження суперечать чинному законодавству та порушують права покупців, пише OBOZREVATEL.

Як йдеться у повідомленні Держспоживслужби, магазин несе відповідальність за збереження речей у камері схову. Якщо ваші речі зникли, у відомстві радять звернутися до адміністрації, а також викликати співробітників поліції.

Згідно з Цивільним кодексом (частина 3 статті 937), той, хто зберігає речі, несе повну відповідальність за їх збереження. Отже, має компенсувати можливі збитки. При цьому якщо в супермаркетах та магазинах розміщують камери зберігання, фактично вони надають послугу покупцю і беруть на себе ризики.

Далі у заяві поліції про зникнення речей слід описати їх повний перелік. Це потрібно для того, щоб у майбутньому збитки можна було відшкодувати у судовому порядку. Адміністрація магазину може погодитись компенсувати збитки добровільно, а якщо вони відмовляться, можна подавати до суду.

Крім того, ніхто не має права вимагати залишати речі у камері схову. Якщо охорона супермаркету заявляє, що ви маєте залишити сумку, ви маєте повне право відмовитися від виконання незаконного прохання.