Український супутник “Січ-2-30” вийшов на зв’язок після запуску

Наразі всі його бортові системи працюють у штатному режимі

13:39

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Сич-2-30, новости, спутник, Украина, космос, КБ Южное, Січ-2-30, новини, супутник, Україна, космос, КБ Південне

Український супутник «Січ-2-30» був успішно виведений на орбіту і з ним уже встановили зв’язок. Про це повідомив Володимир Зеленський у Telegram.

Наразі всі його бортові системи працюють у штатному режимі.

– Національний центр управління та випробувань космічних засобів поблизу м. Дунаївці на Хмельниччині успішно провів перший сеанс зв’язку з нашим супутником «Січ-2-30», який сьогодні був виведений на космічну орбіту. Наразі з апаратом встановлений стійкий зв’язок, всі його бортові системи працюють у штатному режимі, – написав Зеленський.

Він розповів, що дані, отримані завдяки «Січ-2-30», допомагатимуть у роботі українським аграріям, картографам, а також у сферах лісового та водного господарства, безпеки та оборони, моніторингу надзвичайних ситуацій та стихійних лих.

За його словами, супутник буде інтегрований у програму Європейського Союзу зі спостереження за Землею Copernicus.

Раніше повідомлялося, що 13 січня, о 17:25 за Києвом, компанія Ілона Маска SpaceX запустила український супутник «Січ-2-30» у космос. Пізніше він успішно відокремився від ракети Falcon 9 і вийшов на земну орбіту.

Запуск супутника «Січ-2-30»: що відомо

У квітні минулого року Кабінет міністрів погодив фінансування робіт зі створення та запуску цього супутника, які було розпочато у 2013 році, а у 2015 році було прийнято рішення, що його за свій рахунок добудує конструкторське бюро «Південне» (вартість робіт оцінено у 98 млн грн ).

Державне космічне агентство України у рамках реалізації нової космічної програми на 2021-2025 роки планує запустити до космосу сім супутників. Супутник «Січ-2-30» є модифікацією супутника «Січ-2», запущеного в 2011 році. Супутник дозволить отримувати досить якісні дані про створення інженерних споруд, переміщення військової техніки та кораблів. Просторовий поділ «Січ-2-30» – 7 метрів.