Український дім з краєвидом на льодовики Антарктиди

21:43

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Масштабна арт-інсталяція “Будинок. Спогади” з’явилася на українській антарктичній науковій станції “Академік Вернадський”. Її відкрили до 160-річчя Володимира Івановича Вернадського, одного з творців та першого президента Української академіїї наук (народився 12 березня 1863 року). 

Задум облаштувати арт-об’єкт на станції з’явився ще до повномасштабної війни. Навесні 2022 року криголам “Ноосфера” доставив усі конструкції будиночка на станцію, але реалізацію довелося відкласти через війну. Монтували арт-об’єкт вже цього року – архітектор Слава Балбек та конструктор Митя Зінов’єв.

“Це творче переосмислення старого британського бака, навколо якого з металу створено контури рідного нам Українського дому… Навколо будиночка – інформаційні дошки з цікавими фактами про Україну та навіть артефакти в епоксидній смолі: вугілля Донбасу, витинанка, петриківський розпис, гілочка ялинки, колосок пшениці тощо.  Інсталяція допоможе нашим полярникам краще представляти Україну людям з найрізноманітніших куточків планети, адже до масштабної війни багато іноземців дізнавалися про існування нашої країни саме під час відвідин “Вернадського”.

Важливо, щоб люди знали, що Україна – це не лише територія, яка страждає від війни і де затято протистоять агресору, а й велика, красива, багата на традиції країна”, – розповідають у НАНЦ.