Українські виробники цукру звернулися до ЄС із проханням відкрити їм експорт

15:10

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Сахар

Українські виробники цукру звернулися до країн ЄС з проханням переглянути питання щодо заборони експорту цукру на внутрішні ринки ЄС та відновити його з урахуванням дефіциту цукру в Європі, повідомив в. о. голови правління “Укрцукор” Назар Михайловин.

“Не всі країни вводять ембарго на українську продукцію. Нам потрібен шлях, яким можна збувати експортні партії цукру. Про морський шлях ми на певний час змушені забути, а ось транзит через ЄС-країни, зокрема через Польщу і Румунію, потрібен”, – прокоментував він агентству “Інтерфакс-Україна” ситуацію з експортом українського цукру в ЄС.

За інформацією галузевої асоціації, за період з червня 2022 року по березень 2023 року відвантаження українського цукру майже на 99,9% реалізовувалося на внутрішній ринок ЄС. До топ-країн, які купували український цукор у березні 2023 року, увійшли Румунія, Польща, Угорщина, Італія, Болгарія, Чехія, Хорватія. Польща, яка одна з перших заборонила ввезення українського цукру, придбала в України 8242 тонни цієї продукції, повідомив Михайловін.

З початку війни Україна втратила морський коридор експорту, який став недоступним для українського цукру. Відповідно, вивезення здійснювалося переважно в європейські країни. При цьому Михайловін нагадав, що ЄС у зв’язку з початком війни ухвалив рішення, завдяки якому і наявності експортного потенціалу Україна має можливість експортувати цукор на внутрішні ринки ЄС. У сезоні виробництва цукру з цукрових буряків урожаю 2022 року заводи виробили 1,330 млн тонн продукції, чим повністю забезпечили потреби внутрішнього ринку та експортний потенціал, повідомили в галузевій асоціації. “У 2022/2023 маркетинговому році експортний потенціал буде залежати від посівних площ під цукровими буряками, погодних умов і врожайності як в Україні, так і в Європі”, – сказав Михайловін.