Українські банки зберегли прибутковість, попри війну

10:32

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Нацбанк, тарифи, ЖКГ, новини, Україна, НБУ, Нацбанк, тарифы, ЖКХ, новости, Украина, НБУ,

Чистий прибуток після оподаткування платоспроможних українських банків у січні-вересні 2022 року склав 7,37 млрд гривень. Третій місяць поспіль банківська система зберігає прибутковість.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на дані Національного банку України (НБУ).

За даними НБУ, доходи банків за січень-вересень 2022 року склали 255,08 млрд гривень, витрати 247,71 млрд гривень.

Українські банки зберегли прибутковість, попри війну

За даними НБУ, банки сформували значні обсяги резервів під очікувані збитки через наслідки війни. Відрахування до резервів зросли у 13 разів порівняно з січнем-вереснем 2021 року – до 98,973 млрд гривень.

Українські банки зберегли прибутковість, попри війну

Як зазначив голова НБУ Андрій Пишний, Підтримання банківським сектором операційної прибутковості під час війни є свідченням того, що бізнес-моделі банків орієнтовані на отримання прибутку з урахуванням виваженого підходу до ризиків.

“Банки навчилися працювати ефективно, диверсифікуючи власні портфелі, зважаючи на процентні, ринкові, кредитні та операційні ризики. Збереження операційної прибутковості дасть змогу більшості банків самостійно відновити капітал після проходження поточної кризи”, – сказав він.

За даними НБУ, станом на 1 жовтня 2022 року з 67 платоспроможних банків 44 установи були прибутковими та отримали чистий прибуток у розмірі 25,6 млрд гривень, 23 були збитковими зі збитками 18,2 млрд гривень.