Українець Ігорь Клименко – кращий студент світу

20:36

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

17-річного українця Ігоря Клименка, який розробив дрон-міношукач, визнали кращим студентом у світі. На свій винахід від отримає 100 тисяч доларів стипендії. Про це йдеться на сторінці Верховної Ради України у Facebook.

Ігор Клименко навчається на фізико-математичному факультеті Київського політехнічного інституту імені Ігоря Сікорського.

«Про розробку власного дрона він мріяв ще з 2014 року. Два роки тому розробив прототип і почав презентувати його на різних виставках. Під час бойових дій поблизу свого села Ігор жив у підвалі та продовжував працювати над приладом під звуки вибухів та ракет», – йдеться у повідомленні.

Саме за цей винахід Ігоря Клименка визнали кращим студентом світу за версією премії Global Student Prize. Як йдеться на сайті премії, 20 вересня Ігор отримав отримав золоту статуетку під час тижня ООН в Нью-Йорку.

Цей винахід виявляє протипіхотні й протитранспортні міни та передає їхні координати з точністю до двох сантиметрів. Зараз Ігор працює над удосконаленням дрона, додаючи нові технології: розпилення фарби для позначення місцезнаходження міни та використання штучного інтелекту для визначення типу міни.

Коли розпочалася російсько-українська війна у 2014-му, хлопець вчився лише у 5 класі і вже зрозумів, що хоче допомогти країні, тож почав розробляти роботів для розмінування. У 10 класі він став використовувати квадрокоптери та дрони у своїх винаходах. Останні два роки працює над своїм дослідженням Quadcopter Mines Detector, яке презентує на численних конкурсах.