Україна змінила частину своїх військових планів через “витік секретних документів Пентагону”

11:42

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Як пише видання CNN, інформація про поганий стан ЗСУ на початку березня (недоукомплектованість ударних корпусів та дефіцит боєприпасів) “витекла” у критичний момент підготовки українського контрнаступу, через що частину планів довелося змінити.

Розсекречення документів Пентагону демонструє, що США шпигують як за союзниками, так і за супротивниками, пише видання. Це глибоко стурбувало американських чиновників, які побоюються, що ці викриття можуть поставити під загрозу чутливі джерела і скомпрометувати важливі міжнародні відносини, зазначається у матеріалі.

Деякі з оригінальних документів викривають масштаби американського прослуховування ключових союзників, зокрема, Південної Кореї, Ізраїлю та України, повідомили журналісти.

Інша частина матеріалів показує ступінь проникнення США в міністерство оборони росії та російську ПВК “Вагнер”. Це вдалося зробити переважно шляхом перехоплення повідомлень та налагодження комунікації з живими джерелами, але тепер вони можуть бути відрізані чи поставлені під загрозу.

Третина документів містить відомості про слабкі місця в озброєнні армії України — системи ППО, чисельність та готовність батальйонів до критичної фази війни. Все це відбувається у момент розвитку довірчих відносин щодо розвідувальної інформації між США та Україною, пояснили автори.

Багато з поширених в інтернеті документів мали позначки, що вказували на те, що вони були підготовлені розвідувальним підрозділом комітету, відомим як J2, і, ймовірно, є документами для брифінгів.

За словами офіційних осіб, витік змусив Пентагон вжити заходів для посилення контролю за потоком таких надсекретних документів, зазвичай доступних сотням людей в уряді. Міністерство оборони США продовжує вивчати і перевіряти справжність сфотографованих документів, які поширюють в соціальних мережах.