Україна збільшить експорт агропродукції вдвічі за умови розблокування портів в Миколаєві

13:53

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Про це в ефірі телемарафону «Єдині новини» сказав міністр аграрної політики та продовольства Микола Сольський, передає «Укрінформ».

За його словами, Миколаїв має велике значення, оскільки він за розмірами рівний з портами Великої Одеси. Його розблокування приблизно вдвічі може збільшити експорт для України, здешевити логістику, відповідно, українські аграрії отримають більше грошей.

Як зауважив Сольський, важливе не тільки відкриття Миколаєва, а й кількість суден, які пропускаються на Босфорі. Тому що, якщо їх буде недостатньо, не важливо, скільки портів будуть відкритими, це нічого не дасть.

Також міністр додав, що важливо говорити про тих людей, які готові працювати на цих суднах, оскільки фактор небезпеки залишається суттєвим.

 Нагадаємо: 17 травня, за день до формального закінчення зернової угоди (чотиристоронньої домовленості щодо експорту українського зерна з чорноморських портів) її було продовжено ще на два місяці. Про це заявив президент і кандидат у президенти Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган.

 «Зусиллями нашої країни, за підтримки наших російських друзів, вкладом наших українських друзів було вирішено продовжити угоду щодо чорноморського зерна ще на два місяці», – сказав Ердоган, побажавши успіхів усьому світу й запевнивши, що Туреччина продовжуватиме зусилля щодо забезпечення виконання всіх умов угоди та його продовження у наступному періоді. Також турецький президент повідомив, що до експорту зерна з України можуть бути залучені ще два порти – “Миколаїв” та “Ольвія”. (За матеріалами видання MIND) .