Україна, яка перемагає у війні проти країни-агресора Росії, стане членом Євросоюзу

13:53

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Про це сказав президент України Володимир Зеленський під час виступу у Європарламенті у четвер, 9 лютого.

“Ми наближаємось до Євросоюзу. Україна буде членом Євросоюзу. Україна, яка перемагає, членом Євросоюзу – Євросоюзу, який перемагає”, – сказав він.

Зеленський висловив упевненість, що ЄС готує позитивну оцінку внутрішнім реформам України, яка захищається у масштабній війні проти Росії та водночас веде модернізацію своїх інституцій.

“Ми захищаємось від найбільш антиєвропейської сили сучасного світу і маємо захиститися… Чи буде це можливо, якщо не подолати цю антиєвропейську силу, яка прагне вкрасти у нас з вами Європу? Ні. Тільки наша перемога все це гарантуватиме, кожну з наших спільних європейських цінностей, наша обов’язкова перемога”, – сказав він та подякував депутатам Європарламенту за те, що вони своїми рішеннями захищають європейський спосіб життя.

У свою чергу, президент Європарламенту Роберта Метсола заявила, що Україна буде членом Євросоюзу під час вітального слова на адресу Зеленського.

“Я горда сказати, що цей Будинок європейської демократії, його члени, наш Європейський Союз завжди стояв з вами. Ми розуміємо, що ви боретесь не лише за ваші цінності, а й за наші, за ті ідеї, які роблять нас усіх європейцями. Бо Україна – це Європа, і майбутнє вашого народу – у Європейському Союзі”, – сказала вона.

Президент Європарламенту висловилася за те, щоб ЄС демонстрував підтримку Україні “не лише словами, а й справами, політичним бажанням, щоб гарантувати легкий, якнайшвидше процес вступу, з фондами для ваших людей, з допомогою у реконструкції та навчанням ваших солдатів, з військовим обладнанням та оборонними системами”.

Метсола також зазначила, що світ зараз переживає “надзвичайні часи”.

“Пройшов майже рік з часу брутального вторгнення Росії до суверенної України. І весь цей час ваше лідерство надихає ваш народ і надихає всіх у кожному куточку світу. Коли світ думає про Україну, він думає про героїв, які борються за нас”, – наголосила вона.