Україна відзначає День кримськотатарського прапора

10:54

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

У середу, 26 червня, в Україні відзначають День кримськотатарського прапора. Це неофіційне свято відзначають за рішенням органів самоврядування кримськотатарського народу з 2010 року, пише Укрінформ.

Кримськотатарський прапор, який символізує єдність, наступність поколінь кримських татар та їхню боротьбу за свободу і право на самовизначення, був запроваджений у грудні 1917 року першим Курултаєм кримськотатарського народу у Бахчисараї. За радянських часів, коли кримськотатарський народ зазнав репресій, прапор не використовувався, а був відновлений 30 червня 1991 року у Сімферополі другим Курултаєм кримськотатарського народу.

“26 червня – особливий день для кожного кримського татарина та всіх, хто підтримує боротьбу за свободу та справедливість. Сьогодні ми відзначаємо День прапора кримськотатарського народу”, – наголосив міністр оборони України Рустем Умєров з нагоди відзначення Дня прапора кримськотатарського народу.

Рустем Умєров, який сам має кримськотатарське походження, підкреслив, що цей символ єднає всіх кримських татар, де б вони не перебували, нагадуючи про багатовікову історію, культуру й традиції.

“Кримськотатарський прапор – це не лише символ національної ідентичності, але й символ боротьби за права і свободи, символ надії на повернення на рідну землю. Україна переможе у війні і поверне Кримський півострів. Слава кримськотатарському народу. Слава Україні!”- наголосив Умєров.

Додамо, що прапор кримських татар – це полотнище блакитного кольору із жовтим гербом (тамгою) у верхньому лівому куті.