Україна та Польща оголосили про будівництво газопроводу

19:43

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Україна та Польща, новини, Україна, Польща, газ, газопровід, Украина и Польша, новости, Украина, Польша, газ, газопровод

Польща та Україна домовилися про будівництво газопроводу. Як згадав польський прем’єр-міністр Матеуш Моравецький, мета «труби» – збільшення обсягів постачання газу на Схід Європи, передає «Обозреватель».

Прем’єр сусідньої країни зустрівся з прем’єр-міністром України Денисом Шмигалем у вівторок, 1 лютого. Під час брифінгу після зустрічі, що транслювався на YouTube-каналі «КабМін», Моравецький і згадав про майбутнє будівництво.

– Ми говорили з прем’єр-міністром про якнайшвидше розширення потужностей, будівництво газопроводу, який найближчим часом зможе прокачувати великі обсяги газу, – сказав польський прем’єр.

Моравецький також уточнив, що вони разом із Шмигалем «детально обговорили» методи, які застосовує Росія у гібридній війні. Зокрема атаки в енергетичному секторі.

– Польща вже допомагає Україні з газом, передаючи цей газ із Заходу на Схід. Але ми також говорили з паном прем’єр-міністром (України – ред.) про можливість збільшити потужності для постачання газу із Заходу на Схід. Для цього знадобляться інвестиції, які ми маємо намір реалізувати у недалекому майбутньому, – наголосив прем’єр-міністр Польщі.

Шмигаль також прокоментував ситуацію.

– Питання енергетичної безпеки традиційно перебуває серед пріоритетів нашої двосторонньої співпраці. Ми бачимо перспективне зберігання природного газу польськими, європейськими компаніями у підземних сховищах газу України, а також створення технічних можливостей для імпорту газу з території Польщі, зокрема, з польського LNG-терміналу, – сказав глава Кабміну.

Моравецький зазначив, що Європа та весь Захід мають об’єднатися заради суверенітету, незалежності та територіальної цілісності України. Шмигаль подякував польському прем’єру за те, що той відвідав нашу державу в непростий час.

Зазначимо, російський «Газпром» з осені 2021-го скоротив постачання газу до Європи, чим спричинив енергокризу та злет цін у регіоні. Газова криза в Європі багато в чому відбувається через те, що Росія хоче запустити скандальний трубопровід «Північний потік-2», оминаючи єврозаконодавство. Президент РФ Володимир Путін на засіданні уряду заявив, що як тільки Європа дасть «зелене світло» запуску, то ціни зміняться.