Україна рухається до 100% захисту неба — Зеленський після отримання NASAMS і Aspide

10:22

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

військовий стан, новини, Зеленський, війна, Україна, РФ, конфлікт, военное положение, новости, Зеленский, война, Украина, РФ, конфликт

Україна отримала нові системи, які значно посилюють протиповітряну оборону. Про це заявив президент Володимир Зеленський у вечірньому зверненні в понеділок, 7 листопада.

«Отримали нові системи, які суттєво зміцнюють нашу протиповітряну оборону. Захист українського неба, звісно, не стовідсотковий, але поступово ми рухаємось до нашої мети», — сказав глава держави.

За словами Зеленського, нещодавня активізація російського ракетного і дронового терору призвела лише до того, що світ відповідає новою допомогою Україні. Він наголосив, що Україна зробить усе, щоб до допомоги приєдналися якнайбільше країн.

Зеленський також сказав, що захисники України ведуть активну оборону на фронті, а на деяких ділянках сходу і півдня просуваються вперед та відтісняють ворога.

7 листопада міністр оборони Олексій Резніков повідомив, що в Україну прибули ЗРК NASAMS та Aspide.

Дві батареї ЗРК NASAMS увійшли до складу пакету військової допомоги Україні на суму $820 млн, про який США оголосили 1 липня. А 24 серпня, у День незалежності, Пентагон оголосив про новий пакет допомоги від США вартістю майже $3 млрд, який включає ще шість додаткових батарей NASAMS і снаряди до них.

Батарея ЗРК Aspide увійшла до пакету допомоги Україні від Іспанії разом із чотирма системами ППО Hawk.