Україна прогресує на шляху євроінтеграції — Боррель

9:32

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Жозеп Боррель

Верховний представник Європейського Союзу із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель закликав країни Західних Балкан рівнятися на Україну в питанні євроінтеграції. Він акцентував, що Київ швидко прогресує на шляху до ЄС, повідомляє FREEДОМ.

“Це стосується не тільки Сербії, те, що підтримання тісних стосунків з Росією несумісне з її процесом вступу до Європейського Союзу. Це шкодить їхнім національним інтересам, але також, безумовно, несумісне зі вступом до ЄС. Ми хочемо йти далі з розширенням і посилаємо чіткий сигнал, що вони повинні скористатися ситуацією, створеною швидким прогресом України. Україна прогресує, вони повинні йти її стопами (стежкою)”, — сказав глава європейської дипломатії.

Як повідомлялося раніше, Єврокомісія до кінця весни надасть Україні проміжний звіт про виконання рекомендацій щодо вступу до Європейського Союзу. Про це заявив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль. За його словами, Київ виконав усі сім рекомендацій Єврокомісії. Глава уряду переконаний, що Україна повністю готова до процедури перемовин. Самі ж перемовини про вступ України до ЄС мають розпочатися до кінця цього року. З такою заявою виступили лідери Латвії, Італії та Чехії.