Україна не піде на припинення вогню без відведення російських військ — Подоляк

16:37

Откройте «Вечерний Николаев» в Google News и  Телеграм-канале

Михаил Подоляк

Припинення вогню в Україні без відведення російських військ неможливе, заявив радник глави Офісу президента Михайло Подоляк.

«Ми чуємо (від західних партнерів – ІФ): давайте припинимо вогонь. Без відведення російських військ. А це як? Тобто на тій позиції, де сьогодні стоять російські військові, ми припинимо вогонь – так вони цього й хотіли. Бо потім вони контролюватимуть частину території України. А нам цього не треба. «Руський мір» не сприймається в Україні. Сьогодні не 2014 рік. Наші люди просто не сприймають росіян. Особливо у східних та південних районах. І віддавати частини своїх територій, де живуть наскрізь проукраїнські люди, ми не можемо. Ми маємо все це звільнити. І ці регіони буде звільнено обов’язково», — розповів Подоляк в ефірі телемарафону у вівторок.

За його словами, європейські партнери мають розуміти, що ціна війни в Україні дуже велика, вбито велику кількість цивільного населення.

«Не просто вбито, а цинічно закатовано. Тому що це філософія РФ: прийти в Україну і цинічно вбивати, масово, ґвалтувати. Для нас тепер неприйнятно віддати щось РФ і вдати, що це була якась там легка війна», — сказав він.

Окрім того, зазначив Подоляк, війна в Україні – це повномасштабна велика європейська війна.

«Якщо хтось у Європі цього ще не розуміє, це не проблеми України. І РФ цю війну зупинити у тому вигляді, як хотілося би європейцям, не зможе… Вони думають, що можна повернутися у 23 лютого і жити так, як жили до війни. Але так не буде… Віддати щось, щоб Путін зберіг обличчя, неможливо. Це не предмет торгу. Війна не припиниться, якщо ми там щось віддамо… І це мають зрозуміти в Європі. Це неприйнятні пропозиції», — наголосив він.

Радник глави ОП висловив упевненість і в тому, що проросійська лобістська мережа в Європі, яка «помалу починає піднімати голову», програє політично та історично.

«Протидія проросійським лобістам у Європі буде, тому що громадський тиск на політичні партії в Європі сьогодні дуже потужний. Вони розуміють, що Росія в такому вигляді, як є сьогодні, не має існувати, і вони чітко кажуть своїм елітам: досить грати з у кулуарні ігри з Росією», — резюмував він.