Україна може перемогти – Міноборони Болгарії

9:48

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Міністр оборони Болгарії Тодор Тагарев вважає, що Україна може перемогти у війні проти Росії. Про це у суботу, 13 січня він сказав у інтерв’ю Голосу Америки.

Тагарев повідомив, що Болгарія постачає Україні системи озброєнь радянських часів, які перебувають у робочому стані, оскільки українські військові знайомі з ними, і їхня експлуатація не потребує додаткового навчання.

Він же вказав, що оборонна індустрія країни продовжує виробництво боєприпасів, стрілецької зброї та легких озброєнь, які направляються також для потреб ЗСУ.

Тагарев підкреслив, що Болгарія також надає Києву інші види допомоги, у тому числі підготовку військового персоналу та навчає військових іноземним мовам.

“На прохання України ми зобов’язалися готувати по одній піхотній роті за раз, але це може означати кілька рот на рік. Ми також запропонували Україні навчати, наприклад, військових лікарів”, – повідомив Тагарев.

“Я вважаю, що Україна може перемогти. Вона може відновити свою територіальну цілісність за умови постійної підтримки з боку демократичних країн, включаючи політичну, фінансову та не в останню чергу військову підтримку”, – заявив Тагарев.

Він додав, що Україна дуже потребує повітряної потужності, щоб усунути перевагу Росії в небі.

“Якщо Путіну дозволять хоча б частково досягти своєї мети, це означатиме підвищені ризики для безпеки Європи і особливо для країн східного флангу НАТО, однією з яких є Болгарія. Тому у наших стратегічних інтересах, щоб Україна витримала російську агресію та відновила територіальну цілісність”, – заявив Тагарев.