Україна домовилася про відстрочку з боргових виплат у найближчі кілька років

11:00

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Україна напередодні підписала Меморандум про порозуміння про призупинення виплат за держборгом із групою офіційних кредиторів із країн G7 та Паризького клубу, повідомляє прес-служба Мінфіну.
Угода є продовженням оголошеного 20 липня групою офіційних кредиторів України наміру призупинити виплати за двосторонніми боргами з 1 серпня 2022 року до кінця 2023 року з можливістю продовження призупинення на додатковий рік.
Рішення кредиторів дозволить уряду України збільшити соціальні витрати, витрати на охорону здоров’я чи підтримку постраждалої війни.
Зазначається, що після підписання меморандуму будуть проведені двосторонні переговори з країнами-партнерами для пошуку рішення, що дозволяють Україні мати доступ до валютної ліквідності, щоб покрити щомісячний дефіцит держбюджету під час війни у ​​короткостроковій перспективі, впоратися з фінансовими зобов’язаннями у середньостроковій перспективі та якнайшвидше відновити економіку.
Меморандум підписали представники урядів Канади, Франції, Німеччини, Японії, Великої Британії та США.
Загальна сума боргу, що покривається цим меморандумом, становить, приблизно, 3,1 млрд доларів.
Нагадаємо, у серпні група кредиторів України з країн G7 та членів Паризького клубу кредиторів погодилися відстрочити виплату основної суми боргу та відсотків до кінця поточного року, а також дати можливість продовжити відстрочку ще на рік – до 2024 року.