Як пересуватися в ожеледицю, щоб не падати

13:56

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

гололед

Насамперед — не поспішайте. Зрозуміло, що справи ніхто не скасовував. Але надто висока ймовірність взагалі не потрапити в потрібне місце, якщо ви впадете і, не дай бог, що-небудь собі поламаєте. Тому рекомендується максимально знизити швидкість, пересуватися повільно, маленькими кроками.

Обов’язково дивіться під ноги – так ви зможете контролювати ситуацію, вибирати найбезпечніші для проходу ділянки. Потрібно враховувати, що острівці льоду можуть бути під снігом.

Сумку краще повісити на плече, руки вийняти з кишень, щоб створити можливість для балансування при ходьбі.

Бажано наступати повністю на підошву, коліна розслабити, ноги не піднімати високо. Найбезпечніше пересуватися так, ніби ви на лижах, тобто плавно ковзати.

Особливу увагу треба приділити вибору взуття. У дні, коли на вулиці ожеледиця  не варто одягати чоботи на підборах. Краще — на плоскій, бажано гумовій підошві, що не твердне на морозі, з протекторами.

Літнім людям потрібно бути особливо обережними і виходити з дому, озброївшись додатково тростиною з гумовим наконечником або ціпком із загостреними шипами. Добре допомагають утриматися на ногах також спеціальні накладки на взуття з шипами, що перешкоджають ковзанню (льодоходи).

Якщо все ж таки ви послизнулися, присядьте — чим більша висота, тим болючіше падати.

Будьте подвійно уважні та неквапливі, переходячи дорогу. Дайте машині проїхати, навіть якщо вона ще досить далеко, і лише тоді починайте рух через проїжджу частину. Посковзнувшись перед автомобілем і не встигнувши підвестися, ви ризикуєте потрапити в ДТП із серйозними наслідками.

Ці рекомендації допоможуть значно знизити ризик травмування. Але навіть за дотримання всіх застережень від падіння в ожеледицю ніхто не застрахований.

При отриманні травм важливо не відкладати звернення до лікаря. Фахівець точно визначить необхідний метод діагностики (рентген – при переломі кісткових структур, МРТ – при пошкодженні м’яких тканин (м’язів, сухожиль, зв’язок)). Це має велике значення для вибору правильного методу лікування та допоможе заощадити ваш час та бюджет.