У Миколаївській міській бібліотеці відбулася зустріч із краєзнавцем Тетяною Губською, що присвячена 15-річчю виходу книги «Військове духовенство та священики Миколаєва»

22:09

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

библиотека, татьяна губская, ирина гудым, книги, некрополь, музей, фото александра сайковского

У січні 2007 року старший науковий співробітник Миколаївського обласного краєзнавчого музею, спеціаліст у сфері церковного краєзнавства Тетяна Губська, вперше познайомила городян з унікальним виданням. Плодом її творчості стала книга «Військове духовенство та священики Миколаєва», що вийшла у «Видавництві Ірини Гудим».

З того часу минуло 15 років. Багато що змінилося і у світі, і в Україні, і в житті самої Тетяни Губської. Проте книга «Військове духовенство та священики Миколаєва» досі неперевершений бестселер, який вийшов у миколаївському книжковому сегменті.

Власне, про це перше видання, як сказала сама Тетяна Миколаївна – «вимученому потом і кров’ю», йшлося 20 січня на пам’ятній зустрічі у стінах Центральної міської бібліотеки ім. М.Л.Кропивницького.

Взагалі, зустрічі з миколаївськими авторами – гарна та давня бібліотечна традиція. Але зустрічі з людьми такого рівня та харизми, як у Тетяни Губської, завжди перетворюються на шалений феєрверк емоцій. Де б вони не проходили – чи в затишній бібліотечній залі, тихому музейному кабінеті або на цвинтарі, – Тетяні Губській завжди є про що розповісти.

библиотека, татьяна губская, ирина гудым, книги, некрополь, музей, фото александра сайковского

Директор бібліотеки Інга Хоржевська, представляючи миколаївцям краєзнавця та дослідника старовини Тетяну Губську, зазначила, що це – унікальна людина.

библиотека, татьяна губская, ирина гудым, книги, некрополь, музей, фото александра сайковского

Знаючи Тетяну Миколаївну теж близько 15 років, журналісти “Вечірки” не можуть не погодитися із цим твердженням – Губська унікальна.

Кожна екскурсія з нею містом – незабутня. Кожна зустріч у музеї – пізнавальна. Кожен похід на міський некрополь – вартий окремої публікації у ЗМІ.

библиотека, татьяна губская, ирина гудым, книги, некрополь, музей, фото александра сайковского

А ще Тетяна Губська, говорячи нашою журналістською мовою, дуже “писуча”. Ну ось уявіть: окрім обов’язкових науково-музейних статей (їм рахунок йде десятками), вона розробила понад 50 авторських екскурсійних маршрутів, написала 8 найцікавіших книг.

Після виходу першої книги Тетяна Губська не почила на лаврах, а продовжила займатися дослідженнями церковного краєзнавства, історії військового духовенства, активно шукала новы імена на Миколаївському некрополі.

библиотека, татьяна губская, ирина гудым, книги, некрополь, музей, фото александра сайковского

Некрополю, де знайшли вічний спокій не лише рядові городяни, а й адмірали, герої воєн, вчені, священнослужителі тощо, присвячена й одна з її найзнакових книг – “Місто мармурових ангелів”.

До речі, всі літературні праці Тетяни Губської вийшли у “Видавництві Ірини Гудим”, зробивши автора та видавця справжніми партнерами та друзями. Говорячи про цей творчий тандем не можна не сказати і про кореспондента “Вечірки” Наталю Христову. Вона органічно доповнила дует історика і видавця, взявши на себе літературну обробку матеріалів, перетворивши дует у повноцінне “тріо” . Виступила Наталя Михайлівна й своєрідним біографом Тетяни Губської, розповідаючи про її дослідження та екскурсії на сторінках газети “Вечірній Миколаїв” та в книгах.

На подібних зустрічах прийнято запитувати автора про “творчі плани”. Це питання не оминуло й Тетяну Губську. І вона таки знайшла, що відповісти!

– У планах – написати ще кілька книг. Принаймні три – це точно. Одна називатиметься “Королеви Слобідки” – про носіїв генетичного коду наших предків, представників старорежимної інтелігенції, з якими мені довелося бути знайомою, кого пам’ятаю зі свого дитинства. У другої книги поки що робоча назва: “Як на Католицькій кут Молдаванської…” – це будуть пізнавальні несумні розповіді про наше місто, будинки та вулиці. І третя книга, вона обов’язково вийде – “Планета на ім’я Син”, – присвячена синові Деміду та його побратимам у боротьбі за свободу та незалежність України.

Фото Олександра Сайковського.