Росія спрямувала бойові кораблі до Середземного моря: у Пентагоні заговорили про другий фронт української кризи

11:08

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Середземне море, РФ, Росія, криза, конфлікт, кораблі, новини, НАТО, США, Пентагон, Средиземное море, РФ, Россия, кризис, конфликт, корабли, новости, НАТО, США, Пентагон,
Росія спрямувала в Середземне море одразу шість кораблів – вони пройшли Гібралтар і розпочали перехід до Сицилійської протоки. Це викликало побоювання у Північноатлантичного альянсу, а в Пентагоні заговорили про другий фронт української кризи, пише видання LaRepubblica.

Як зазначається, йдеться про шість російських кораблів, побудованих для доправлення танків та піхотинців прямо на берег: вони здатні створити плацдарм із 60 танків та 1500 морських піхотинців.

У Міноборони РФ раніше заявляли, що Військово-морський флот країни проведе серію навчань у Середземному, Північному та Охотському морях. Планується, що в них візьмуть участь понад 140 кораблів та понад 10 тисяч військових.

Журналісти зазначають, що є побоювання, що ці військово-морські маневри можуть бути частиною планів Кремля щодо масштабного вторгнення в Україну.

Йдеться про шість російських кораблів

Водночас по слідах бойових кораблів РФ пішла західна «експедиція» – крейсери США, британські та французькі кораблі, іспанські фрегати. Крім того, одразу три розвідувальні літаки НАТО проінспектували кораблі, що вийшли з Балтійського моря.

 – Експедиція Балтійського флоту створила максимальну бойову готовність у штаб-квартирі НАТО, – пише видання.

Журналісти зазначили, що військові маневри у Середземному морі стають інтенсивнішими, перетворюючи його «на другий фронт української кризи». Про цей сценарій також говорив офіційний представник Пентагону Джон Кірбі.

Як додало видання, два дні тому супутник зняв також інше «підкріплення», яке прибуло з Тихоокеанського флоту: крейсер «Варяг» у супроводі фрегата та заправника. Також у Середземному морі помічено розвідкорабель «Василь Татищев». Імовірно, він також може стати учасником маневрів.

До кораблів приєднаються й інші судна

Вони прямують до Суеца, щоб пливти по водах між Сирією та Кіпром, йдеться у статті.

 – У цьому силовому «м’язовому протистоянні» відповідь НАТО буде настільки ж потужною. Три авіаносці – крім «Трумена», французького «Де Голля» та італійського «Кавура» – супроводжувала дюжина бойових кораблів і два атомні підводні човни. Наприкінці цього тижня два флоти проведуть паралельні навчання в одному й тому ж районі: східне Середземномор’я, ключ доступу до Босфору і до України, – пишуть журналісти.

Нагадаємо, що раніше у Міністерстві оборони США заявили, що Росія продовжує стягувати війська до кордону з Україною. У відомстві вважають, що президент РФ Володимир Путін має багато варіантів дій, однак справжні наміри Москви невідомі. Прессекретар Пентагону Джон Кірбі зазначив, що США стежать не лише за ескалацією поблизу українсько-російського кордону. Також стурбованість викликає активність російських військових на території Білорусі, у Середземному морі та в Атлантиці.

Як повідомлялось раніше, деякі американські санкції можуть бути введені проти Росії до її можливого повномасштабного вторгнення на територію української держави. Переговори між демократами та республіканцями щодо відповідного законопроєкту перебувають на стадії завершення.