Учасники АТО/ООС закликають допомогти у зборі коштів для маленького миколаївця

Укол за 2 млн євро: учасники АТО закликали допомогти у зборі коштів для маленького миколаївця

14:45

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

допомогти у зборі коштів, новини, благодійність, допомога, діти, ветерани, АТО/ООС, Миколаїв, помочь в сборе средств, новости, благотворительность, помощь, дети, ветераны, АТО/ООС, Николаев,

У вівторок, 18 січня, у дитячому містечку «Казка» члени ГО «Асоціація учасників та інвалідів АТО» записали відеозвернення, в якому закликали допомогти зібрати гроші для маленького Діми Жадана на купівлю дорогого препарату, передають «Новости-N».

Як розповів заступник мера Юрій Степанець, який також є учасником АТО, йдеться про сина миколаївського військовослужбовця 79-ї десантно-штурмової бригади. У хлопчика тяжке генетичне захворювання – спинальна м’язова атрофія. Врятувати його може препарат Zolgensma, вартість якого — два мільйони євро. Зібрати таку суму самотужки сім’я Діми Жадана не має можливості. Тому миколаївські ветерани АТО/ООС вирішили звернутися до всіх небайдужих громадян з проханням надати допомогу у зборі коштів, оскільки лихо може статися з кожним.

Про історію трирічного Діми Жадана ЗМІ писали ще влітку. Народився він, здавалося б, здоровим. Коли йому було шість місяців, батьки помітили, що хлопчик не встає на ніжки та не перевертається сам. Масажі та реабілітація, що розвиває, не допомогли. Генетичний аналіз шокував. У Діми виявили вроджену спинально-м’язову атрофію (СМА) – хворобу, через яку поступово всі м’язи малюка перестають функціонувати і разом з цим гине і серцевий м’яз.

За допомогою небайдужих та підтримки глядачів ТСН батьки вивезли Діму до Польщі, де він пройшов курс лікування препаратом Spinraza. Однак воно не дало бажаного результату. У свої три роки Дима не може стояти рачки, сидіти, піднімати високо ручки і тримати голову. А головне – дитина щодня втрачає м’язову активність. Врятувати Діму може лише ін’єкція спеціального препарату, яким лікують СМА у всьому світі. Діма вже пройшов обстеження та його готова прийняти клініка в Барселоні.