У ЄС вимагають санкцій та трибуналу за фільтраційні табори РФ

18:34

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Європейський парламент проголосував за введення санкцій проти всіх відповідальних за депортацію громадян України до РФ та примусове усиновлення українських дітей, а також проти організаторів фільтраційних таборів. Про це сказано у прийнятій у Страсбурзі у четвер, 15 вересня, резолюції, пише DW.

У ній законодавчий орган Євросоюзу закликає Єврокомісію та країни ЄС сприяти створенню спеціального трибуналу у справі про злочини Росії щодо громадян України.

Євродепутати визнають, що шляхом депортації та насильницьких усиновлень Росія “явно прагне змінити демографічний склад України”. За даними Києва, з 24 лютого 2022 року не менше мільйона громадян України було депортовано до РФ. Як стверджують у Європарламенті, ця кількість постійно зростає і, за деякими відомостями, може становити до 2,5 млн. осіб.

“Путін та його режим крадуть українських дітей, – заявив під час дебатів один із авторів резолюції депутат від Литви Пятрас Ауштрявічюс. – Вони прагнуть знищити українську ідентичність та українську націю”.