5 травня відбудеться одне з найрідкісніших і перше в цьому році місячне затемнення

18:17

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Перше в цьому році напівтіньове затемнення Місяця відбудеться 5 травня. Воно закриє коридор затемнень 2023, який розпочався наприкінці квітня. Коли буде місячне затемнення, чи зможемо ми його спостерігати – в матеріалі УНІАН.

Напівтіньове місячне затемнення – що це таке

Напівтіньове місячне затемнення – це момент, коли на місячний диск падає лише зовнішня тінь Землі, напівтінь. Тобто, це затемнення не повне – для повного потрібно, щоб Сонце, Земля і Місяць перебували на одній лінії.

Де і коли буде місячне затемнення

У ніч з 5 на 6 травня 2023 року жителі більшої частини Європи, Африки, Азії та Австралії зможуть спостерігати глибоке напівтіньове місячне затемнення. Побачать його і в Україні. Явище триватиме 4 години і 18 хвилин – з 17:14 до 21: 31 за київським часом.

Як буде виглядати місячне затемнення

Пік затемнення прогнозують на 19:22 – у цей час можна буде побачити неозброєним оком потемніння краю Місяця, тобто тільки ту частину місячного диска, яка знаходиться в півтіні.

5 травня в півтіні буде знаходитися велика частина Місяця, тому затемнення називають глибоким напівтіньовим. У середині затемнення поверхня Місяця може стати темного і коричневого кольору замість звичайного білого.

Наступне таке ж глибоке напівтіньове затемнення відбудеться тільки у вересні 2042 року.