У США є три моделі закінчення війни в Україні – Washington Post

14:22

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Штати розглядають три моделі закінчення війни рф в Україні шляхом переговорів, дві з них передбачають часткову втрату території, їх категорично відкинув президент України Володимир Зеленський

Про це повідомляє Washington Post.

Зазначається, що є три різні моделі того, як могло б виглядати завершення війни шляхом переговорів, “кожна з яких має прихильників в адміністрації (Байдена, – ред.)”.

Перша модель є частиною мирного плану, який Зеленський запропонував минулого місяця. Вона передбачає відхід Росії з усієї території України, яку вона зараз окупувала, включаючи Крим і райони східного Донбасу, які вона захопила у 2014 році. Друга модель закінчення війни з РФ – відхід до лінії 2014 року. За третьою моделлю, виведення включатиме Донбас, але не Крим.

“Зеленський чітко дав зрозуміти, що не підтримуватиме останні два варіанти, зазначивши, що мир може настати лише тоді, коли російські загарбники відступлять з усіх окупованих територій”, – підкреслює видання.

При цьому, один з високопоставлених чиновників США розповів виданню, що обговорення США й Україною варіантів закінчення війни “наразі це щось на кшталт академічної дискусії”, оскільки немає ознак, що Росія зацікавлена ​​в розмові.

Разом з тим, на тлі демонстрації єдності Зеленський і Байден розходяться в поглядах на деякі військові потреби України. Зокрема, український президент і його радники продовжують наполягати на наданні Вашингтоном сучасного озброєння.

Посадові особи з питань оборони США заявили, що Україна вже має достатньо танків і що американські Abrams, яких просить Київ, надто складні в обслуговуванні та експлуатації.