У США в росіян вилучили викрадені в Україні артефакти: їх повернуть додому

9:34

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

США передали українському посольству вкрадені з України археологічні артефакти. Мечі 6-5-го століття до н. е. і сокира 3-го століття до н. е., які намагалися завезти з Краснодарського краю Росії, повернуться додому.

Вони були вилучені агентами Прикордонно-митної служби США (United States Customs and Border Protection, USCBP) у міжнародному аеропорту імені Джона Ф. Кеннеді в Нью-Йорку, повідомляє Foreign policy. Зазначені артефакти – лише частина з понад 20 посилок одного й того ж відправника в РФ, розповів виданню український дипломат на умовах анонімності.

Усі вони були вилучені в період із липня по вересень 2022 року.

Пакунки з трьома стародавніми мечами та сокирою до посольства України у Вашингтоні особисто привезли американські прикордонники.

“Знайти голку в копиці сіна, знайти ці предмети – непросто”, – сказав директор відділу польових операцій USCBP Френк Руссо, зазначивши, що щодня через аеропорт Джона Ф. Кеннеді проходить понад мільйон поштових відправлень.

Той, хто намагався завезти артефакти, відомий уряду США. Це той, хто хоче робити це на регулярній основі, сказав Руссо. Він не підтвердив, що імпортер має громадянство РФ, але додав, що він “з того району точно”.

“Українці, які багато століть тому тримали ці мечі, напевно, боролися за свої оселі, як ми боремося зараз”, – сказала пані посол України в США Оксана Маркарова.

За словами Маркарової, мечі та сокиру тепер повернуть до України, де міністерства культури та закордонних справ вирішать їхню подальшу долю.

Наразі триває робота щодо встановлення українського походження інших вилучених артефактів. Поки що незрозуміло, чи їх вкрали під час нинішньої війни.