У Соляних будинки затопило каналізацією — аварійні служби не змогли приїхати через комендантську годину

8:49

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

У ніч на неділю, 2 липня, у житловому кварталі Миколаєва прорвало колектор, будинки почало затоплювати каналізаційними стоками. Мешканці телефонували до всіх аварійних служб, але їм відповідали, що приїхати не можуть, бо комендантська година.

Про це «Новинам-N» розповіли мешканці постраждалих будинків.

Інцидент стався у мікрорайоні Соляні, у приватному секторі на розі вулиці Флотської та провулку Рядового. Тут днями стався черговий провал каналізаційного колектора. Приблизно о пів на першу ночі будинки почало масово затоплювати каналізаційними стоками. Вміст каналізації потік до будинків прямо через отвори в санвузлах.

– Ванну, коридор, кухню та їдальню затопило просто за лічені секунди, – розповіла Світлана, мешканка одного із будинків. – Вигрібали все це відрами, бо текти не припиняло. Почали дзвонити до всіх інстанцій. У водоканалі телефони вимкнені, аварійні служби трубку не беруть. Дзвонили рятувальникам, до поліції — до всіх інстанцій, куди тільки можна. Десь не брали слухавку, а десь казали: «Зараз комендантська година, до вас ніхто не приїде». І люди до п’ятої години просто масово «купалися» у цих стоках і вигрібали їх зі своїх будинків.

О пів на п’яту комунальники, мабуть, уже щось відключили чи перекрили — каналізаційний «фонтан» у будинках миколаївців бити перестав. Але все те, що натекло, люди вигрібають зі своїх помешкань досі.

– Хто візьме на себе відповідальність за те, що люди опинилися у такій ситуації? – обурюється Анатолій. – І що це за аварійні служби, які посилаються на те, що не можуть приїхати, бо комендантська година? Це що, виправдання? Людям що, тепер тонути у каналізації через комендантську годину? Навіщо тоді ці аварійні служби потрібні, якщо вони не можуть оперативно реагувати?

У деяких людей затопило підвали, і відкачувати весь бруд їм доведеться, судячи з усього, самотужки і власним коштом.

– Добре, що ми не лягли спати, – додає одна із мешканок. – Тому що текло дуже швидко й дуже сильним потоком. Якби ми вчасно не зреагували, у нас би вся хата вже загрузла в цій жижі.

Залишається додати, що такі інциденти на цій ділянці міста відбуваються вже не вперше. У червні 2021 року через забитий колектор затопило нечистотами двір приватного будинку на вул. Флотській. У водоканалі тоді пояснили, що це сталося через негоду. Тоді провал колектора на вул. Флотської у Миколаєві було визнано надзвичайною ситуацією місцевого рівня.

У грудні того ж року директор «Миколаївводоканалу» Борис Дуденко заявив, що аварійний колектор на вул. Флотській у Миколаєві було замінено лише частково — фінансування виділили на 400 метрів об’єкта, що зруйнувався, при тому що загальна його довжина — 2 кілометри.