У Росії зменшилася кількість прихильників безстрокової війни проти України

12:59

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Усе більше жителів Росії хочуть, щоб війна проти України закінчилася не пізніше як за пів року. Зараз цей відсоток становить 41%, а у грудні-2022 він був на рівні лише 10%.

Про це заявив директор аналітичного центру “Інститут конфліктології та аналізу Росії”, доктор соціологічних наук Олександр Шульга, повідомляє OBOZREVATEL з посиланням на Military Media Center. Уточнюється, що опитування проводилося шляхом телефонного інтерв’ю в різних регіонах РФ.

За словами дослідника, у російського суспільства з’явився запит на тимчасові рамки так званої “СВО”.

Зменшилася кількість прихильників безстрокової війни до “досягнення всіх цілей” Москви. У квітні 2023 року за такий варіант виступили 13% респондентів, тоді як у грудні 2022-го – 48%.

Прикметно, що частина росіян вірить у те, що тією чи іншою мірою цілі “спецоперації” нібито досягнуті: близько 4% – що досягнуті повністю, 46% – що досягнуті частково.

Міф про “єдиний народ” поступово розвіюється. У грудні минулого року 62% опитаних мешканців РФ вважали українців і росіян “єдиним народом”, у квітні поточного року цю тезу підтримують уже 39%.

Однак, як зазначив Шульга, на зміну свідомості людей, які здавна живуть у тоталітарному режимі, сподіватися не варто.

“Факту агресії щодо України у свідомості росіян не існує, тому що, на думку росіян, немає суверенної держави, на яку вони напали, адже громадяни РФ вважають, що під час т.зв. “СВО” їхні військові або рятують українців, або борються з нацистами, яких потрібно знищити чи асимілювати”, – пояснив експерт.

Також відбувається рутинізація війни. Минулого року 50% респондентів говорили, що актуальною проблемою для них є СВО. Наразі це питання вирівнялося за пріоритетністю з економічними проблемами.