У росії запроваджують електронні повістки: “ухилянтам” заборонять керувати автівкою та брати кредити

18:38

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Принудительная мобилизация, рф, ордло, днр, лнр, российская армия
Держдума росії у трьох читаннях схвалила запровадження електронних повісток у військкомат. Вони вважатимуться «врученими» з моменту розміщення в особистому кабінеті. Після цього призовнику буде заборонено виїжджати з країни.
Про це пише російська служба BBC.

Закон, схвалений Держдумою росії, набуде чинності після схвалення Радою Федерації та підписання президентом рф.

Зараз у росії за законом повістку мають вручити призовнику особисто й під розписку. Після ухвалення цього закону паперові повістки будуть продовжувати видавати, але їх можна буде дублювати в електронному вигляді через портал «Держпослуги».

Повістка в електронному вигляді вважатиметься отриманою з моменту розміщення в особистому кабінеті військовозобов’язаного. Якщо військовозобов’язаний не отримав повістку письмово чи електронно, вона вважатиметься врученою через сім днів після розміщення в Реєстрі повісток.

Для «ухилянтів» російські депутати передбачили декілька «забезпечувальних заходів». Зокрема, з дня, коли повістка вважається врученою, призовнику буде заборонено виїзд із країни.

В особистий кабінет призовника на «Держпослугах» буде надходити попередження про те, що у разі неявки до військкомату протягом 20 днів щодо нього почнуть діяти «забезпечувальні заходи»: заборона на реєстрацію ІП та самозайнятості, на реєстрацію транспортного засобу та керування ним, на отримання кредиту тощо.

Депутати рф також заявили, що запроваджені зміни поширюються на всіх військовозобов’язаних, а не лише на строковиків.