У Росії стало менше прибічників війни проти України

12:00

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Россия, война, военный, РФ, армия, солдаты

У Росії зменшується кількість прибічників продовження воєнних дій в Україні і “час працює проти війни”. Про це повідомляє експертний майданчик для обговорення політичних, соціальних та економічних питань, що стосуються Росії, Re:Russia з посиланням на результати кількох хвиль опитувань незалежних проєктів Russian Field і “Хроники”.

За результатами вересневого опитування Russian Field, у Росії значно зменшилася “партія війни” (із 25% до 16%) і трохи збільшилася “партія миру” (із 23% до 27%).

Соціологи вказують, що пік підтримки воєнних дій, які РФ веде в Україні, припав на березень – квітень 2022 року, а до осені відсоток прибічників вторгнення почав плавно знижуватися. Зазначають, що найбільш критично до війни ставляться жінки, молодь і люди з низьким рівнем доходу.

Найважливішим чинником “непідтримки” війни в Україні, наголошують у Re:Russia, є орієнтація на соціальні мережі як джерело інформації.

Дослідження засвідчують, що ядро переконаних прибічників війни набагато менше, тоді як значна частина підтримки має конформістський характер – пов’язана з довірою респондентів до керівництва країни. Більшість опитаних росіян заявили, що довіряють керівництву країни і готові його підтримати як в ескалації, так і в припиненні воєнних дій.

За даними Russian Field, серед тих, хто підтримує вторгнення, лише половина вважає, що війна була необхідна. Опитування “Хроник” продемонструвало, що серед прибічників війни лише приблизно третина готова так чи інакше особисто в ній брати участь, наприклад, жертвувати гроші на потреби армії. Водночас якраз у вересні “залучення” російського населення у війну значно зросло, оскільки 21 вересня президент РФ Володимир Путін оголосив часткову мобілізацію.

“Хроники” наголошують, що росіяни, які особисто відчули дію західних санкцій, втратили роботу або частину доходів і поринули у депресивні настрої, вважають, що ці проблеми в їхньому житті так чи інакше пов’язані з війною. Проте позитивні події у житті – такі як нова робота, підвищення доходів, гарний настрій і добробут у сім’ї – не впливають на рівень підтримки війни.

Із часом у респондентів знижується віра в те, що війна в Україні закінчиться раніше, ніж за пів року – рік, водночас затягування конфлікту теж негативно позначається на думці росіян про воєнні дії.

“Час працює проти війни – очікування респондентів щодо свого матеріального становища та перспектив економіки погіршуються, а разом із ними знижується і підтримка воєнних дій в Україні”, – резюмують у Re:Russia.