У Первомайській громаді, що на Миколаївщині, встановлюють мобільну клініку

11:12

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

На території Первомайської громади функціонуватиме мобільна клініка. Це благодійна допомога від міжнародної організації “Лікарі без кордонів”. Станом на 31 березня триває монтаж конструкцій.

Про це  Суспільному  розповів, начальник Первомайської селищної адміністрації Максим Коровай.

З початку повномасштабної війни в громаді виникли проблеми із наданням медичних послуг.  Частина місцевих лікарів, які працювали до війни — евакуювалися. Звичного медичного обслуговування не було.

“Ми на той час виходили на різні організації, які нам надавали ті медикаменти, які нам замовляли люди. А от десь з кінця 2022 року до нашої громади зайшла міжнародна організація медична “Лікарі без кордонів”, які надавали нашим людям різноманітні медичні послуги, психосоціальні послуги, видавали ліки, обстежували людей”, — розповів Максим Коровай.

На початку лютого 2023 року координатори проєкту “Лікарі без кордонів” запропонували встановити у громаді мобільну клініку.

“Головна умова цієї клініки — це прийом лікарів без кордонів раз на місяць, а можливо вже буде і більше. Також ця клініка може бути використана під потреби наших місцевих лікарів”, — сказав Максим Коровай.

Два контейнери встановили у центрі громади, на площі біля будинку культури Первомайського. Одне приміщення — це місце, де люди будуть очікувати на прийом. Інше облаштують всім необхідним медичним обладнанням, ліжками тощо. Лікарі зможуть приймати за один сеанс до 50 пацієнтів.

Станом на 31 березня в 11 населених пунктів громади повернулося приблизно три тисячі людей. В смт Первомайське, де встановлюють мобільну клініку, наразі проживає 615 людей.

“Наступного тижня “Лікарі без кордонів” завітають до нашої громади. Ми з ними проведемо круглий стіл, де будемо озвучувати наші проблеми, де будемо залучати до обговорення наших місцевих сімейних лікарів, фельдшерів та медсестер. Будуть вже повніше розкривати картину: що саме, які  групи ліків, медикаментів потребують наші люди”, — розповів Максим Коровай.

Початок роботи у стаціонарному режимі, за словами Максима Коровая, очікують приблизно з 15 квітня. До того часу встановлять контейнери та привезуть обладнання та меблі.

Станом на 31 березня в громаді функціонує три амбулаторії, п’ять пунктів здоров’я, які обслуговують фельдшери, працюють п’ять сімейних лікарів. Фінансують заклади з місцевого бюджету та коштом комунального підприємства “Центр первинної медико-санітарної допомоги” з районного центру. Зараз в громаді реалізують проєкт щодо забезпечення кожного з 11 населених пунктів медичним персоналом.

На мобільну клініку Первомайська громада грошей не витрачала. Після завершення війни вона залишиться в громаді, влітку її мають взяти на баланс селищної ради.