У Пентагоні назвали країни, які очолять коаліцію з підготовки українських пілотів на літаках F-16

13:51

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Підготовкою українських пілотів на винищувачах четвертого покоління, зокрема й F-16, займуться кілька країн-партнерів. Навчальну базу наступного місяця почнуть розробляти Данія та Нідерланди, також допомогу запропонували Норвегія, Бельгія, Португалія і Польща.

Про це 25 травня за підсумками засідання “Рамштайн-12” повідомив міністр оборони США Ллойд Остін, повідомляє “Укрінформ“. Він наголосив, що планування та виконання вказаних навчань стане важливим завданням, яке буде можливим завдяки координації в межах Контактної групи.

Остін висловив удячність Данії та Нідерландам за ініціативу в розробці програми підготовки пілотів з України.

“І ми очікуємо, що незабаром до нашої важливої ініціативи долучаться інші країни”, – додав очільник Пентагону, акцентувавши, що навчання українських пілотів на літаках F-16є прикладом відданості США й інших країн зміцненню безпеки України в довгостроковій перспективі.

Нагадаємо: 25 травня ЗМІ повідомили, що перший етап опановування F-16 українськими пілотами проходитиме в Британії, інші країни стоять у черзі. Так, приблизно 20 українських льотчиків пройдуть початкову підготовку.

Україна планує надіслати пілотів, які вже добре володіють англійською мовою, щоб пришвидшити навчання, яке включатиме роботу, адаптовану з курсу НАТО “Вступ до основ винищувача”, а також тренажери та реальне навчання на літаках. Як дали оцінку раніше ВПС США, українські льотчики можуть завершити навчання за чотири місяці. Проте деякі експерти очікують, що навчання України буде довшим, ніж планується.