У НБУ пояснили ситуацію на валютному ринку

14:07

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

В Україні рішення Нацбанку про збільшення офіційного курсу долара з 29,25 до 36,6 грн/$ дозволило вже збільшити викуп валюти на ринок (збільшити резерви). Відновлення податків з імпорту з 1 липня, відновлення експорту морськими портами, а також нові обмеження щодо обмінників дозволять стабілізувати фінансову ситуацію у країні.

Про це на своїй сторінці у Facebook написав голова Ради НБУ Богдан Данилишин, повідомляє OBOZREVATEL.

“Монетарний регулятор в умовах війни зацікавлений у дисципліні на валютному ринку, дотриманні норм валютного законодавства та регуляторних актів НБУ. Національний банк вважає, що розхитування ситуації з готівковим курсом під час війни для отримання додаткової маржі в сегменті, де купує валюту населення, є неприпустимим”, – пояснив Данилишин рішення НБУ щодо нових обмежень щодо обмінників.

Як пояснює голова Ради НБУ, протягом 5 місяців воєнного стану кардинально змінилися фундаментальні економічні умови, а саме – зросли внутрішні ціни та потреби економіки в імпорті. Економіка поступово адаптується до функціонування за умов війни, що потребує встановлення обгрунтованого статус-кво над ринком валютообмінних операцій.

“Проведене коригування обмінного курсу покращить конкурентоспроможність експортерів та вплине на підвищення вартості гривневих фінансових активів. Це пом’якшить ризики для міжнародних резервів та платіжного балансу”, – написав Данилишин.

Вже перший тиждень після проведеної корекції показав позитивні ефекти. Якщо за січень-травень валютні резерви країни скоротилися на 6 млрд дол, то лише за останній тиждень чистий викуп іноземної валюти Національним банком становив 650 млн дол.

“У нинішньому дизайні монетарного режиму фіксований обмінний курс DASH – це номінальний якір економіки, який формує очікування суб’єктів ринку. Монетарний регулятор зацікавлений у стабільності цього номінального якоря для забезпечення можливості проведення керованої монетарної політики”, – вважає Данилишн.

Фіксований обмінний курс – оптимальний варіант для нинішніх умов, оскільки сприяє:

– Передбачуваності бізнес-процесів;

– Зменшення вразливості до змін потоків капіталів;

– ефективності інтеграційних процесів;

– розвитку економіки з високим рівнем доларизації боргу та залежно від зовнішньої допомоги.