У Миколаївській мерії відбулося чергове засідання робочої групи з переходу на індивідуальне опалення

13:12

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

19 січня під головуванням віцемера Дмитра Лазарєва відбулося чергове засідання робочої групи з переходу на індивідуальне опалення. У засіданні взяли участь керівники ПрАТ “Миколаївська ТЕЦ” Віталій Питько та ОКП “Миколаївоблтеплоенерго” Микола Логвінов. Про це повідомляє департамент енергетики, енергозбереження та запровадження інноваційних технологій міської ради.

Під час засідання начальник управління ЖКГ Миколаївської облдержадміністрації Євген Гладков зазначив, що централізоване опалення у класичному вигляді наразі залишилося лише в обласному центрі. За його словами, за новими нормами індивідуальне опалення дозволяється тільки в будинках з поверховістю не вище трьох, тоді як раніше, наприклад у Первомайську, встигли перейти від централізованого опалення навіть дев’ятиповерхівки.

Під час засідання вчергове була озвучена інформація, що будинків без лічильників, які варто було б перевести на індивідуальне опалення, на даний момент близько ста. 41 з них опалюється ТЕЦ, це 514 квартир, і 54 будинки без лічильників обслуговує «Миколаївоблтеплоенерго».

Коли мова зайшла про альтернативні джерела опалення, зокрема електроопалення, Дмитро Лазарєв підкреслив, що мережі будинків, які зводилися за часів Радянського Союзу, не були розраховані на мікрохвильові печі, бойлери та кондиціонери, тому для електроопалення знадобилося б повністю змінювати мережу.
Депутат міської ради Максим Невінчаний запропонував, щоб міськрада стала тим органом, який регулюватиме і впливатиме на теплогенеруючі підприємства, що зараз одноосібно утримують тепломережі, приймають оплату, генерують тепло.
Віталій Питько зазначив, що у будинках зі списку, які до закінчення опалювального сезону не зможуть перейти на індивідуальне опалення, підприємство встановлюватиме загальнобудинкові лічильники.

За дорученням директора департаменту енергетики Володимира Алєксєєва фахівці підготували інтерактивну карту, де відзначено всі 95 проблемних будинків. Інформація на карті постійно актуалізується і найближчим часом буде складено черговість виконання робіт.