У Миколаєві з початком вторгнення росії культурні заклади стали гуманітарними центрами

15:02

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Миколаївські заклади культури відразу після повномасштабного вторгнення росії переорієнтували свою роботу. Йдеться про бібліотеки та будинки культури. Окрім основної функції, вони почали виконувати ще й гуманітарну.

Про це під час брифінгу розповів начальник управління культури та охорони культурної спадщини міської ради Юрій Любаров.

  • Відбулась серйозна переорієнтація бібліотек з соціокультурної на гуманітарну сферу. Майже всі вони, за виключенням декількох, які були зачинені з технічних причин, працювали як гуманітарні центри. Люди почали приносити туди ліки, інші необхідні речі. А з початком роботи програми щодо видачі безкоштовного хліба, вони долучились і до цієї роботи, – повідомив Юрій Любаров.

А центральна міська бібліотека для дітей стала прихистком для сотень миколаївців.

  • З першого дня вторгнення росії бібліотека почала функціонувати  цілодобова як укриття. Вони має бомбосховище. І працівники бібліотеки чергували в ньому. Перші місяці там щоденно збиралось до 200 миколаївців, – додав Юрій Любаров.

Будинки культури теж стали гуманітарними центрами. Вони діяли у кожному районі Миколаєва.  Заклади збирали гуманітарну допомогу, співпрацювали з волонтерами.