У Миколаєві виділять гроші на забезпечення питною водою — міський голова Сєнкевич

13:47

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

У Миколаєві планують забезпечити містян питною водою. Для цього міська влада виділила гроші на будівництво нового трубопроводу. Наразі для реалізації проєкту тривають пошуки технічного консультанта.

Про це під час брифінгу 21 травня  розповів Миколаївський міський голова Олександр Сєнкевич.

Питання забезпечення Миколаєва питною водою є однією з основних тем спілкування з центральними органами влади України та зарубіжними партнерами.

“На останній сесії було вирішено питання про виділення невеликої суми грошей для запуску проєктів. Обговорили наступний короткий план дій щодо оголошення будівництва нового трубопроводу за принципом “Проєктуй — будуй”. Зараз потрібно вибрати технічного консультанта”, — розповідає Сєнкевич.

Зі слів міського голови, перемовини із зарубіжними партнерами стосуються здебільшого мереж всередині Миколаєва.

“Стосуються розподілення питної води всередині міста. Тому що солона вода дуже сильно шкодить нашим трубопроводам, яким по 50 плюс років. Вони іржавіють, рвуться і ви бачите ці парканчики Водоканалу, які стоять по всьому місту, їх кількість збільшується”, — зазначає Олександр Сєнкевич.

Наразі, каже мер Миколаєва Олександр Сєнкевич, конкретні суми фінансування невідомі.

“Ми пояснюємо нашим партнерам, що у нас на даний час немає грошей, щоб оплачувати їх сервіс чи товари. Вони готові фінансувати подібні проєкти, тобто, виробництво труб, засувок, насосів і так далі. Ми можемо отримувати також грантові кошти на прокладання цих трубопроводів і заміну наших труб”, — говорить мер міста.