У Миколаєві видадуть комікс для дітей захисників України

11:20

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Громадська організація “Асоціація учасників та інвалідів АТО” реалізує проєкт “Мій тато повернувся з війни” в рамках конкурсу “Варто+ГО” від Українського ветеранського фонду. Планується видання книг для дітей та підлітків, що сприятимуть психологічній адаптації дітей до повернення батьків з фронту. Книги будуть розповсюджені по всій території України.

Про це кореспондентам Суспільного розповів автор ідеї проєкту “Мій тато повернувся з війни” Ілля Шполянський.

Восени 2022 року ГО “Асоціація учасників та інвалідів АТО” виграла конкурс Варто+ГО” та отримала грант – 1 мільйон гривень на створення і видання книги.

“Цей проєкт я задумав п’ять років тому. Я сам батько трьох дітей, постійно думав, як пояснити дітям, підліткам, що відбувається із татом або матусею, які повернулись з війни. Із групою ветеранів російсько-української війни довго обговорювали проєкт, а зараз вирішили втілити”, — розповів Ілля Шполянський.

За допомогою книги хочуть пояснити дітям, як поводитися з батьками, які повернулися з війни, як підтримати та зрозуміти їх.

“Проєкт супроводжують психологи. Кожна картинка детально обговорюється з дитячими та підлітковими психологами. Це буде дуже вивірений продукт, що створюється за принципом — не нашкодити. Ми хочемо пояснювати дітям та підліткам особливості спілкування з батьком чи матусею, які повернулися з війни, через абсолютно фантастичні книги — комікси”, — говорить автор ідеї.

“Наше завдання не просто роздати цей комікс, а щоб його отримали ті, кому він буде дійсно корисний”.

За словами керівниці проєкту Ксенії Давченко, його мета — покращення психологічного стану в родинах ветеранів, через інформування дітей про емоційний стан батьків.

В рамках проєкту запланований наклад становить 1500 екземплярів паперової книги “Мій тато повернувся з війни”. Вікова категорія — 10-15 років.

“Головний герой — кіт Патрон, який буде коментувати і роз’яснювати дитині різні психологічні ситуації”, — каже керівниця проєкту.

За основу коміксу взяті історії ветеранів з їхнього власного досвіду адаптації до мирного життя. На кожному етапі створення коміксу, як самого тексту, так і візуальної частини, відбувається у співпраці з військовими та дитячим психологом.

У проєкті запланований квест, який спрямований на спільне виконання завдань, що може об’єднати дитину з батьками. Передбачається, що команда авторів на платформах проєкту, зможе відслідковувати, як учасник долає квест, і у випадку успішного проходження всіх етапів, дитина та батько отримують подарунок, як символ сімейної єдності.

Комікс буде створювати видавництво SPRING Comics. Термін реалізації проєкту — до першого листопада 2023 року.