У Миколаєві вшосте відбувся Європейський морський день

9:52

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

У Миколаєві відбувся Європейський морський день. Наше місто вже вшосте приймає такий форум. Цього року він присвячений темі «На шляху до стійкої морської економіки. Стратегічні пріоритети економічного відновлення України».

У рамках блакитного саміту свої ідеї змогли висловити низька експертів та фахівців галузі, власників судноремонтних компаній та проєктних організацій регіону. У ньому також взяв участь перший заступник міського голови Віталій Луков. У форматі онлайн до заходу долучився мер Олександр Сєнкевич.

Олександр Сєнкевич зазначив, що сьогодні міська влада співпрацює з європейськими інституціями та організаціями, аби закласти міцний фундамент повоєнного відновлення. Наприклад, фахівці міської ради разом з експертами компанії One Works та за участі уряду Данії готують Майстер-план Миколаєва. Також розпочато роботу щодо підготовки Стратегії розвитку міста до 2027 року. Це головні документи, які визначатимуть відновлення інфраструктури, пошкодженої російськими окупантами.

Мер Миколаєва підкреслив, що форуми на кшталт Європейського морського дня можуть відігравати важливу роль у підготовці до відбудови. Адже на таких заходах під час експертного обговорення виробляються дієві кроки для вирішення проблемних питань.

У свою чергу, стейкхолдер заходу, керівник «Центру підтримки бізнесу та економічного розвитку» Артем Ващиленко повідомив що Європейський морський день слугує основним комунікаційним майданчиком Європи з 2008 року. Україна долучилась до нього у 2018 р. Прикметно, що саміт приймає саме у Миколаєві.

Під час обговорення було зазначено, що Миколаїв включився в розбудову інфраструктури блакитної економіки. Як повідомив Артем Ващиленко, зараз стартує програма економічної співпраці мерів спільно з Організацією Об’єднаних Націй. Зокрема, наразі формується портфель проєктів, націлених на розвиток блакитної економіки в місті Миколаєві та отриманню нових можливостей для підприємств.

Як підпреслив Віталій Луков, розвиток Миколаєва, його відновлення неможливі без ефективного використання водних ресурсів, зокрема, річки, моря. Тому напрямок «блакитної економіки» дуже важливий. При цьому перший віцемер повідомив, що у рамках роботи над Майстер-планом підготовлено 5 мініпроєктів “блакитної економіки”.

  • Ми однозначно враховуємо географічне розташування міста, наш історичний спадок і реалії сьогодення, – сказав Віталій Луков.