У Миколаєві воду будуть очищувати інноваційним обладнанням

10:31

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Минулого тижня відбувся робочий візит до Федеративної Республіки Німеччина директора департаменту ЖКГ Миколаївської міської ради Дмитра Бездольного та директора зі стратегічного планування МКП «Миколаївводоканал» Віктора Пісоцького.

Мета візиту – ознайомитися з роботою найпотужнішого підприємства в сфері водопостачання та водовідведення в Берліні, а також налагодити міжнародну співпрацю з представниками інноваційних німецьких компаній, які працюють в цій галузі.

В заході взяли участь і представники водоканалів з Вінниці, Житомира, Запоріжжя, Кременчука та Херсона. Подія була організована в рамках проєкту Mykolaiv Water Hub, який вже не перший рік опікується долею українських водоканалів, та за фінансової підтримки кількох неприбуткових організацій Німеччини.

  • Під час зустрічі з регіональним директором Німецької Східної Бізнес Асоціації Штефаном Кегебайном мали нагоду розповісти, як в умовах повномасштабної війни з рф «виживають» не тільки миколаївський, а й всі водоканали України. Також презентували міжнародним партнерам, з якими проблемами зіткнулися та якої потребуємо допомоги, – зазначив Дмитро Бездольний.

Представники делегації з України ознайомилися з функціонуванням станцій очистки стічних вод в Берліні. До речі, щоб очищувати стічні води міста з населенням майже 4 мільйони осіб, тут працює шість станцій очистки та  250 каналізаційних насосних станцій. Для порівняння в Києві діє одна станція очищення стоків та 33 насосні станції каналізації.

  • Як підсумок робочої поїздки варто відзначити, що представники німецького бізнесу виявили бажання допомогти критичній інфраструктурі нашої країни. Для цього мають і досвід, і сучасні напрацювання у даній сфері, – ділиться Віктор Пісоцький.

Вже на початку літа з Німеччини доставлять першу партію новітніх установок для очищення питної води у Миколаєві. Обладнання працюватиме в автоматичному режимі й від сонячної енергії. Планується, що фахівці міського комунального підприємства «Миколаївводоканал» до завершення 2023 року отримають п’ять подібних інноваційних установок.

Варто зазначити, що жодне підприємство водної галузі  Європейського Союзу ще не використовує подібне сучасне обладнання. Тож Миколаїв буде першопрохідцем серед європейських міст.

Дякуємо IWEK e.V. Initiative für Wissensaustausch, Empowerment und Kultur, Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH, Bundesministerium für wirtschaftliche Zusammenarbeit und Entwicklung (BMZ)Berliner Wasserbetriebe за можливість налагоджувати міжнародну співпрацю для подальшого розвитку підприємств України.