У Миколаєві відкрили “Юрту Незламності”

17:53

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Юрта незламності в Миколаєві

У Миколаєві завдяки казахській діаспорі 14 березня відкрили юрту незламності. У ній можна зарядити гаджети, зігрітися, випити чаю, а також ознайомитися з колоритом культури Казахстану.

Про це з місця події повідомляє кореспондент Суспільного.

Ідея створити юрти незламності виникла на початку січня 2023 року, говорить співорганізатор проєкту Сергій Нагорняк. Тоді ж перша така споруда з’явилася у Бучі. Реалізувати ідею допомагають казахські бізнесмени.

“Вони запитували: що вам потрібно, чим допомогти, щоб пережити цю зиму? Зрозуміло, що Казахстан не може надавати зброю, в них її у самих немає. Але безпосередньо бізнес Казахстану і громадяни підтримують сьогодні українців. Якраз почали з’являтися пункти Незламності, з’явилася ідея встановити казахські юрти й зробити юртами незламності”, — розповів Сергій Нагорняк.

“Казахи розуміють, що Росія зазіхає і на їхню країну теж”.

Працюватиме юрта незламності з 9:00 до 19:30 щоденно. Проте з 1 квітня графік можуть змінити.

“Юрта має Starlink, генератор, альтернативне живлення. В холодну пору люди могли зігрітися, випити кави чи чаю, підзарядити телефони. Сьогодні вже більше в нас наповнення, це більше культурний центр, щодня в наших юртах проходять різні майстер-класи для дітей і дорослих: малювання, вишивка, обмін малюнками з казахськими дітьми, домедична допомога”, — сказав співорганізатор проєкту.

На новий незвийчайний об’єкт у міському просторі миколаївці відреагували з великою цікавістю, що помітно з публікацій у Facebook. Містян особливо вразили національні казахські страви – плов та бурсаки, спів українских та казахських пісень, а також те, що очільнику Миколаївської області Віталяю Кіму подарували казахське національне вбрання – виявляється, наш губернатор народився саме на території цієї країни.

У Миколаєві відкрили "Юрту Незламності"
Представники Казахстану та Миколаєва.

Раніше юрти вже облаштували у Бучі, Києві, Харкові, Дніпрі, Львові та Одесі за кошти казахського благодійника.

Що відомо про “юрту незламності”

На початку нового року у Бучі на Київщині за сприяння казахського народу відкрили першу “юрту незламності” — пункт обігріву і місце з альтернативним джерелом енергії. Бучанська міська рада повідомила, що юрту відкрили за підтримки посольства Казахстану в Україні.

На сайті російського МЗС з’явилось прохання від ЗМІ прокоментувати появу “юрти незламності”. Офіційна представниця російського МЗС Марія Захарова відписала, що на це питання вже звернули увагу офіційних представників Казахстану.

У зовнішньополітичному відомстві країни-агресора Росії вважають, що широке обговорення цієї теми у ЗМІ має на меті зашкодити російсько-казахстанському партнерству.

В МЗС Казахстану заявили, що не вбачають у встановленні “юрти незламності” якоїсь проблеми, і це була приватна ініціатива.