У Миколаєві відбувся тренінг з тактичної медицини

11:33

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

У Миколаєві 23 травня провели тренінг з тактичної медицини. Інструктори працюють за алгоритмами НАТО. Близько чотирьохсот людей за два місяці безкоштовно прослухали курс з тактичної медицини від навчально-тренувального центру “КОЛЕСО” на Миколаївщині.

Про це  Суспільному  розповіла Катерина Шевченко.

Тренінг організували на одній з баз Товариства сприяння обороні України. Групу з десятьох людей розділили на підгрупи. Зі слухачами працюють два інструктори. Відпрацьовують надання домедичної допомоги за протоколом MARCH.

Починають з найрозповсюдженішої причини смерті людей на полі бою та у надзвичайних ситуаціях — масованої кровотечі. Людям роздають турнікети. Показують, як ними користуватись.

“Якщо несвоєчасно або невірно застосувати турнікет, це найтрагічніший наслідок. Це може померти наш поранений. Або в пораненого наступить шок.”, — говорить інструкторка Катерина Шевченко.

Один із засобів зупинки кровотечі — тампонування. По черзі слухачі відпрацювали вправу на манекені, з якого витікає рідина червоного кольору.

Сам алгоритм MARCH передбачає наступні дії:

“Окрім масивної кровотечі, далі за списком іде відновлення дихальних шляхів. Після йдуть травми грудної клітини, ознаки шоку, обігрів пораненого. А вже після цього йде робота з іншими пораненими”, — розповів інструктор Андрій.

Володимир, який долучився до тренінгу, говорить, що коли з’явилась така можливість, відклав всі поточні справи.

“Наразі це дуже важливо. Такі знання повинні бути майже у кожного. І так в житті повинні знати, а зараз при війні це дуже, дуже потрібно”, — розповів учасник тренінгу.

Всього центр тактичної медицини “КОЛЕСО” в Миколаївській області відпрацював подібні тренінги із близько 400 людьми. Майже половина з них — військові. Але для них окремий курс, який відбувається зазвичай на полігоні. У Миколаєві курси організовують з середини березня 2023 року.