У Миколаєві вдосконалять процедури регуляторної політики

7:47

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Исполком разрешил работать предпринимателям, новости, Николаев, горсовет, исполком, предприниматели ,карантин, коронавирус,

Миколаївська міськрада спільно з експертами Львівського регуляторного хабу, Антикорупційною ініціативою ЄС та місцевою бізнес-спільнотою розпочала роботу над переглядом регуляторних актів, що діють у нашому місті. Днями під головуванням першого віцемера Віталія Лукова відбулося перше засідання робочої групи з даних питань.

Про це повідомляє сайт Миколаївської міської ради.

До складу робочої групи увійшли представники виконавчих органів міської ради, депутати, підприємці.

За словами першого віцемера, впровадження регуляторних стандартів є важливою складовою комплексного відновлення міста. Міська рада проводить системну роботу з українськими та міжнародними організаціями, що спрямована на підвищення рівня прозорості та підзвітності місцевого самоврядування, покращення бізнес-клімату та інвестиційної привабливості Миколаєва.

Експертка з регуляторної політики, консультантка Львівського регуляторного хабу Ірина Шаровська розповіла про методологію “Регуляторний стандарт”, що розроблена командою Львівського регуляторного хабу у співпраці з експертами Програми Transparent cities/Прозорі міста.

З її допомогою виконали попередню оцінку рівня дотримання процедури при здійсненні регуляторної політики, законності та доцільності рішень. За результатами оцінки індикатор прозорості відповідності Регуляторному стандарту у Миколаївській міській раді складає 73%, індикатор підзвітності – 58%.

На сьогоднішній день це є одним з найкращих початкових результатів серед міст України, в яких проводилося відповідне оцінювання. На завершення проведення регуляторного перегляду буде здійснена переоцінка відповідності Регуляторному стандарту Миколаївської міської ради за результатами врахування чи неврахування наданих рекомендацій

Команда експертів продовжить грунтовний аудит місцевих регуляторних актів. Робоча група працюватиме упродовж кількох місяців.