У Миколаєві суд оштрафував майора ВСП, який сів п’яним за кермо і протаранив швидку

16:30

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Майор ДСП, скорая, суд, ДТП

Суд оштрафував і позбавив на рік прав майора ВСП, який протаранив швидку в Миколаєві — на момент скоєння ДТП офіцер перебував за кермом у стані алкогольного сп’яніння. 

Про це у вівторок, 21 лютого, повідомляє пресслужба Центрального районного суду Миколаєва.

Справу розглядав суддя Сергій Медюк.

Дослідивши матеріали, суддя дійшов висновку про наявність у діях військовослужбовця ВСП складу правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 130, ст. 124 КУпАП.

З урахуванням того, що останній скоїв кілька адміністративних правопорушень, згідно зі ст. 36 КУпАП стягнення накладається в межах санкції, встановленої більш серйозним правопорушенням.

За результатом розгляду суд ухвалив визнати майора винним за ч. 1 ст. 130, ст. 124 КУпАП та накласти на нього стягнення у вигляді штрафу в розмірі 17 000 гривень, з позбавленням права керування транспортними засобами строком на 1 рік.

Раніше медик, яка знаходилась у швидкій на момент ДТП, розповіла подробиці справи. Встановлюючи обставини, її адвокати виявили, що авто, на якому майор розбив швидку, не зареєстровано на жодну фізичну чи юридичну особу. Отже, у діях майора, крім статей 124 та 130, вбачаються ще три правопорушення.

Подробиці справи, яка вже дійшла до суду, Анастасія написала на своїй сторінці у «Фейсбуку».

“Прошу репост, бо у справі “П’яний майор ВСП vs. моя швидка» випливли нові цікаві деталі.

Для тих, хто не знає – мене звуть Настя, я медик-добровольець, і наприкінці листопада до моєї машини швидкої допомоги на повній швидкості врізався п’яний Костянтин Костенко, майор Військової служби правопорядку.

Суд був призначений на 26 січня, де має розглядатись питання про притягнення майора Костенка до адміністративної відповідальності за ст. 124 (Порушення правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів,) та за ст. 130 (Управління транспортними засобами особами, які перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння).

Звісно, ​​майор Костенко на суд не прийшов «через службову зайнятість». Банальний трюк, роблю ставку, що наступного разу буде лікарняний.

А тепер, власне, цікаве.

Встановлюючи обставини справи, мої адвокати виявили, що на авто, на якому майор Костенко розбив мою швидку, належать якійсь вантажівці VOLVO, а сама машина не зареєстрована за жодною фізичною чи юридичною особою.

Отже, у діях Костенка, крім статей 124 та 130, вбачаються ще три правопорушення:

– керування транспортним засобом не зареєстрованим в Україні;

– керування транспортним засобом з номерним знаком, що не належить цьому засобу;

Весь цей час майор Костенко так і не вийшов зі мною на зв’язок. Все вказує на те, що він не має наміру відшкодовувати вартість швидкої, яку ви придбали для фронту. Я не розумію, на що він розраховує. На те, що керівництво Військової служби правопорядку у Збройних силах України його прикриє? Чи на те, що він затягуватиме суди, і всі забудуть цю історію?

Я прошу вас про ріпост. Тому що якщо ні старші офіцери ВСП, ні адвокат, ні почуття власної гідності не спонукають його взяти відповідальність за свої дії, і відшкодувати вартість швидкої, яка працювала на фронті, можливо, допоможе розголос», – написала медик.