У Миколаєві стартував проєкт «Переосмислення культурно-історичної спадщини Миколаївщини в Козацьку добу: традиції козацького суднобудування та його вплив на розвиток регіону в XV-XVIII століттях»

15:51

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Центр навчання і освіти дорослих “Південь” повідомляє:

Раді повідомити, що в Миколаєві 01 серпня стартував наш новий проєкт «Переосмислення культурно-історичної спадщини Миколаївщини в Козацьку добу: традиції козацького суднобудування та його вплив на розвиток регіону в XV-XVIII століттях» за підтримки Українського культурного фонду й у співпраці з нашим неймовірним музеєм суднобудування і флоту, які є ідейниками та головними виконавцями ініціативи.
Проєкт спрямований на:
🌟переосмислення минулого;
🌟дослідження та популяризацію культурно-історичної спадщини Миколаївщини козацької епохи як основи для розвінчання хибного уявлення про початок освоєння нашого краю лише після захоплення Північного Причорномор’я Російською імперією;
🌟протистояння історико-ідеологічному інформаційному впливу, боротьбу з російською пропагандою щодо історичних зазіхань на українські землі;
🌟відродження національної свідомості, зміцнення історичної регіональної ідентичності.
Завдяки реалізації проєкту буде розроблено та проведено цикл освітніх інтерактивних заходів про козацьке минуле нашого краю, розширено знання в галузі козацького суднобудування ХV- ХІХ ст., а також випущено низку друкованої продукції.
Так, в контексті реалізації проєкту, за участю відповідних фахівців, наприклад, моделістів-кораблебудівників, будуть створені наступні експонати: макет козацького човна «Дубок», макет турецької бойової галери, напівмакети козацьких човнів «Дуб», «Струг», «Байдак», «Скампавея», «Баркас», макети фортець «Фортеця Очаків» та «Фортеця Кінбурн», низку фотокопій гравюр, карт, портретів, документів тощо.
Тож хто в команді?
⛵️Керівник проєкту: Голова ГО «Асоціація лідерів туризму Миколаївської області» та «Тилігул Лайф», віце-президент спілки «Національна туристична організація України», співорганізатор регіональних проєктів «Вогні Півдня. Люди-маяки», експерт регіонального проєкту «Ідентичність Миколаївщини: минуле, сучасне і майбутнє», кандидат економічних наук Чичкалюк Тетяна.
⚓️Методичний та науковий супровід: директор музею суднобудування та флоту, кандидат історичних наук Мітковська Тетяна.
🎯Автор та експерт проєкту: завідуюча відділом експозиційної роботи музею суднобудування і флоту Пучинян Олена.
📸Медійний супровід: завідувач сектору науково-просвітницької роботи Третяк Галина.
🛟Два місяці не спала і довела заявку до затвердження та підписання договору з УКФ – менеджер проєктів із регіонального брендування та соціального підприємництва Руслана Сікаленко ГО «ЦНОД «Південь».
Слідкуйте за реалізацією проєкту в соціальних мережах та підтримуйте, адже тема козаччини та козацького суднобудування – одна з найпопулярніших в нашому регіоні, як показав регіональний проєкт «Ідентичність Миколаївщини…»