У Миколаєві працюють два пункти обігріву, де містяни можуть зігрітися та отримати консультацію лікарів

23:14

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

У Миколаєві почали функціонувати два нових пункти обігріву, в яких люди можуть отримати консультації та допомогу терапевта, психолога та медсестер. Намети встановили місцеві волонтери за підтримки італійського фонду. Станом на друге лютого таких пунктів у місті — два.

Про це  Суспільному розповів голова волонтерської організації “Мрій Дій” Віктор Алхімов.

Намет площею понад 25 квадратних метрів. Він під’єднаний до централізованого електропостачання, поряд стоїть семикіловатний генератор.

Всередині намету є стільці, лавки, стіл, світло, обігрівач, розетки, модульна шафа, кушетка для медичного огляду.

“Ми працюємо з командою. Всю команду ми набрали за договором. Завдяки фонду в нас є змога дати нові робочі місця. Тобто, ці люди, які працюють тут, це не виключно волонтери, це люди, які отримують заробітну платню. За це ми дуже вдячні фонду Terre des hommes. І цілодобова охорона — це шестеро людей. І медичні сестри — три людини”, — розповів Віктор Алхімов.

Містяни приходять з різними питаннями та проблемами.

“Частіше за все звертаються з підвищеним тиском, серцебиттям, з болем в серці звертаються. З відчуттям тривоги. І при гіпертонічній хворобі, це потрібно вирішувати сьогодні, зараз. А не тоді, коли пацієнт піде до сімейного лікаря, який запише його на прийом і вирішить там через якийсь час”, — каже лікарка Лілія Крєтова.

Жителька Миколаєва Людмила дізналась про можливість отримати швидку консультаційну допомогу і вирішила сюди прийти.

“Я дізналася, що тут є медики. Дівчата дуже правильно надали консультацію”, — розповіла Людмила.

Лікарі в наметах працюють по черзі, кілька годин кожний. Медсестри з дев’ятої ранку до шостої вечора, охорона — цілодобово. За словами Віктора Алхімова, у разі необхідності штат збільшуватимуть.

Таких наметів встановили два. Повноцінно працювати вони почали першого лютого. Один — неподалік лікарні швидкої медичної допомоги, інший — на вулиці Крилова, біля супермаркету. Працюватимуть такі пункти обігріву до середини весни, в залежності від погоди та їхньої необхідності.