Три депутатські комісії Миколаївської міської ради станом на 10 квітня погодили проєкт положення щодо “Перейменування вулиць, провулків, проспектів, площ, парків, скверів та інших споруд, розташованих на території міста”. Головна відмінність нового документу від положення, що діяло з 2015 року – чітко прописаний механізм створення топонімічної комісії.
Про це Суспільному розповів начальник управління з питань культури та охорони культурної спадщини міськради Юрій Любаров.
За словами Юрія Любарова, топонімічна комісія має складатися з 15 людей – по два представники від управління з питань культури й департаменту архітектури та містобудування, а також людей від громадськості: історики, краєзнавці філологи та інші.
“Це може бути людина, яка є лідером громадської думки – відома, поважна, шанована людина, до слів якої будуть прислухатися містяни. Будь-хто – будь-яка громадська організація, установа або депутати міської ради, інших рад можуть пропонувати кандидата до включення в цю комісію. Потім, скільки б їх не було, цих кандидатів – станом на 10 квітня вже є понад два десятки – депутати перед сесією проводять рейтингове голосування”, — розповів Юрій Любаров.
Зі слів начальника управління культури, після розгляду комісією питання щодо перейменування виноситься на громадське обговорення, потім комісія дає поради міській раді – чи треба узгоджувати це питання, чи ні.
Ухвалити проєкт положення має сесія міської ради. Після цього почнеться процес створення консультативно-дорадчого органу. Юрій Любаров говорить, що він сподівається на формування топонімічної комісії вже до літа 2023 року.